środa, 29 kwietnia 2015

Pruskie imiona/Old Prussian names/Altpreussischen namen/Прусские имена/Prūsų vardai 2.0

Wszystkie poniższe imiona zostały pozyskane z książki Reinholda Trautmana - Die altepreussischen Personennamen pierwotnie opublikowanej w 1925 roku. Trautman dokonał iście tytanicznej pracy zbierając w jednym dziele imiona pruskie występujące we wszelkiej maści krzyżackich dokumentach, rocznikach i kronikach. Przyczynkiem do napisania tego artykułu jest fakt, iż w internetowych zasobach brakuje łatwo dostępnego spisu pruskich imion zawierającego więcej, niźli tylko kilkanaście wpisów. 

Podczas analizy indeksu Trautmana zauważyłem kilka interesujących faktów, a mianowicie: duża części poniższych imion została odnotowana w XIV wieku, imiona stricte oznaczone jako żeńskie są nieliczne, zebrana w spisach ludność pruska wydawała się występować w dużej liczbie w kilku stałych lokacjach układającymi się w łuk (z odchyleniami od głównej linii) począwszy od Sztumu przez Dzierzgoń, Morąg, Miłakowo, Dobre Miasto, ku Lidzbarkowi Warmińskiemu, Bartoszycom, Pruskiej Iławie, Wohnsdorf/Kurortnoje po Tapiawę na północy Prus.

Warto wspomnieć, iż pomiędzy pruskimi imionami można odnaleźć również imiona o pochodzeniu słowiańskim, niemieckim czy litewskim, pierwsze wypadki należą do rzadkości, imiona o proweniencji litewskiej są natomiast liczniejsze. Napotkać można również zlatynizowane imiona pruskie jak i spruszczone łacińskie (dotyczy to także imion niemieckich i słowiańskich). Przy każdym z imion jest podana lokalizacja w której odnotowano dane imię, starałem się odnaleźć jak najwięcej współcześnie używanych nazw danych lokacji, w wypadku już nie istniejących stosowałem ostatnią używaną nazwę. Wiele z imion posiada szereg wariacji, starałem się w miarę możliwości podać kilka, lecz tylko przy okazji ciekawszych wypadków. Wypisanie wszystkich wraz z adnotacjami zajęłoby zbyt wiele czasu, zainteresowanych więc odsyłam do źródła. 

Mogę śmiało założyć, iż pruskie imiona przypadną do gustu fanom fantasy i ogólnie pojętej fantastyki. Jak się okazuje, pruskie imiona brzmią czasem bardziej fantastycznie, niż te napotkane pośród literatury spod znaku magii i miecza ;)

Barczewo/Wartembork (Wartenburg): 27
Bałga (Balga): 26
Bartoszyce (Bartenstein): 83
Burdajny (Bordehnen): 53
Braniewo (Branusberg)39
Cynty (Zinten): 48
Dobre Miasto (Guttstadt): 72
Domnowo (Domnau): 45
Działdowo (Soldau): 3
Długobór (Langwalde): 1
Dzierzgoń/Kiszpork (Christburg): 2
Elbląg (Elbling): 34
Fruktuwoje (Schalwe): 196
Frydląd (Friedland): 18
Fiszewo (Fischau): 41
Gontyn (Gunthen): 2
Górowychy (Sonnenberg): 3
Grodziec (Thiergarth): 2
Gniew (Mewe): 13
Gierdawy (Gerdauen): 127
Niemoje (Nehmen): 128
Huntenau: 43
Jeziorany/Zybork (Seeburg): 43
Pasłęk/Pruska Holandia (Preußisch Holland): 79
Pomedien (Prużaly): 1
Pomezania (Pomesanien): 20
Pogezania (Pogesanien): 9
Pokarmin (Brandenburg): 34
Pieniężno/Melzak (Mehlsack): 34
Prabuty (Riesenburg): 3
Pruska Iława (Preußisch Eylau): 78
Przezmark (Preußisch Mark): 109
Płatławki (Platlack): 1
Ragneta (Ragnit): 2
Reszel (Rößel): 49
Ryn (Rhein): 12
Sątoczno (Leunenburg): 2
Sambia (Samland): 931                
Sasinia: 4
Susz (Rosenberg) (dawny powiat): 9
Sztum (Stuhm): 38
Szestno (Seehesten): 3
Szczytno/ (Ortelsburg): 7
Skalowia czy Schalwe/Fruktuwoje?: 3
Starogard Gdański (Preußisch Stargard): 1
Karpowo (Kerpau): 114
Kętrzyn/Rastembork (Rastenburg): 18
Kiersity (Kerschitten): 116
Knauten (Prudki): 40
Kwidzyn (Marienwerder): 2
Królewiec (Koenigsberg): 4
Krzyżbork (Creuzburg): 42
Warmia: 39
Waldau/Nizowje: 2
Weklice (Wöklitz): 9
Welawa (Wehlau): 121
Woryny (Wore): 60
Wohnsdorf (Kurortnoje): 162
Wystruć (Insterburg): 39
Witomino: 1
Obrzynowo (Riesenkrisch): 1
Olsztyn (Allenstein): 89
Olsztynek (Hohenstein): 7
Orneta (Wormditt): 26
Ostróda (Osterode): 16
Tapiawa (Tapiau): 65
Tczew (Dirschau): 3
Trumiejki (Klein Tromnau): 3
Trumieje (Gross Tromnau): 1
Tolkmicko (Tolkemit): 3
Malbork (Marienburg): 6
Mingajny (Migehnen): 1
Morany (Morainen) 83
Morąg (Mohrungen): 33
Miłakowo (Liebstadt): 66
Nadrowia: 42
Natangia (Natangen): 95
Neimen (Niemoje ?): 3
Nidzica/Nibork (Neidenburg): 6
Laukischken (Saranskoje): 15
Lubawa (Lobau): 2
Lidzbark Warmiński (Heilsberg): 112
Łukta (Locken): 33

A

Abdangs (Bałga)
Abgautis (Sambia)
Abstico (Sambia, komturia Schlochau, komturia gniewska/Gniew, Cynty, Woryny, Olsztyn, Gierdawy)
Agnithe (Sambia)
Agoyke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Aybe (Sambia)
Aycke (Łukta)
Ayne (Przezmark, Karpowo)
Aynix (Sambia, Natangia, Huntenau)
Aynnewald (Nadrowia, Welawa)
Airvso (Natangia)
Ayskawde (Sambia)
Ayte
Aytico (Sambia)
Aycze (Melzak/Pieniężno)
Aywux (Jeziorany/Zybork)
Akystir (Dobre Miasto)
Actole (Lidzbark Warmiński)
Ackuthe (Przezmark)
Albicke (Sambia)
Aldegut (Dobre Miasto)
Aldewisse (Karpowo)
Algam (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Algard (Kiersity, Olsztyn)
Algaude (Pomezania, Powiat suski, Górowychy)
Algecz (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Algutte (Gierdawy, Tczew)
Alke (Woryny)
Alkemenne (Karpowo)
Alkethe (Neimen k. Dzierzgonia/Kiszporka)
Alleicz (Karpowo)
Allemanne (Miłakowo)
Allete (Karpowo)
Allicke (Wystruć)
Alluchse (Burdajny)
Alnucke (Sambia)
Alp (Knauten/Prudki)
Alsaute (Morany)
Alsebut (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Alsune (Karpowo, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Alsuthe (Neimen k. Dzierzgonia/Kiszporka, Szczytno)
Alwarmus (Lidzbark Warmiński, Bałga)
Alwide (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Andirke (Kiersity, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Angolt (Sambia)
Ankox (Welawa)
Anervis (Woryny)
Anneyde (Lidzbark Warmiński)
Annox (Welawa)
Ansoth (Welawa, Reszel)
Ansutte
Anteyke (Sambia)
Antewe
Antix (Sambia, Wystruć)
Antime (Sambia)
Appol (Welawa, Pasłęk/Pruska Holandia)
Apus (Welawa)
Arbute (Braniewo)
Ardan (Sambia)
Ardange (Gierdawy, Braniewo, Przezmark, Sambia)
Arndethe (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Ardete (Sambia)
Argaldinus (Dobre Miasto)
Arkeyticz (Karpowo)
Arketh (Sambia)
Arnecz (Sambia)
Arnike (Sambia, Huntenau, Krzyżbork): 43
Arpalle (Fiszewo)
Arpalte
Artix (Noppekaym Germau)
Artymme (Sambia)
Artman (Welawa)
Artowe (Bartoszyce)
Artucke (Sambia)
Artung (Sambia)
Arwayde (Gierdawy, Morany, Karpowo, Miłakowo)
Arwide (Welawa, Lidzbark Warmiński, Woryny, Gierdawy, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Gniew, Bartoszyce, Pogezania)
Awidecz (Sambia, Domnowo, Jeziorany/Zybork, Huntenau, Kiersity, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Arwidite (Lidzbark Warmiński)
Arwil (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Arwist (Gierdawy, Woryny, Sambia, Labiawa, Woryny, Neimen k. Dzierzgonia/Kiszporka, Morany, Natangia)
Asymone
Aspan (Olsztyn)
Assagawe (Huntenau)
Assayde (Domnowo)
Azayme
Azovirth (Pogezania, Orneta)
Asteyko/Asteikiai (Woryny)
Astim (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Astion (Lidzbark Warmiński)
Astiothe (Sambia, Tapiawa, Sztum, Przezmark, Jeziorany/Zybork, Burdajny)
Astyune (Sambia)
Astune (Sambia)
Atte (Sambia)
Audanghe
Awgons (Sambia)
Augracz (Sambia)
Augrauthe (Sambia)
Awyoth (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Przezmark, Welawa, Natangia, Krzyżbork, Barczewo/Wartembork, Morany)
Auctume (Pogezania)
Aucktune (Gierdawy)
Auleps (Sambia, Lidzbark Warmiński)
Awnede (Sambia)
Awnok (Welawa)
Aupan (Morany, Sambia)
Awplaw (Pruska Iława)
Awrille (von Waldau/Sambia – Hayryło – Rus? 1385 r.)
Awse (Przezmark)
Awsepede (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Austegaw (Welawa)
Austigawdis (Przezmark, Kiersity)
Austin (Cynty)
Autirme (Sambia)
Autor (Sambia, Welawa, Ryn)
Awes (Karpowo)

B

Babangi (Bałga)
Bayde (Sambia)
Baydike (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Baydocz (Sambia, Welawa, Jeziorany/Zybork, Bartoszyce, Barczewo/Wartembork)
Baygat (Sambia)
Baynne (Melzak/Pieniężno)
Bayone (Sambia)
Bayor (Knauten/Prudki)
Bayorin (Krzyżbork)
Bayse (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Baytike (Frydląd, Cynty, Pokarmin)
Baitino (Domnowo, Krzyżbork)
Baytite (Sambia, Huntenau)
Baxe (Sambia)
Baxsenyn (Sambia)
Bande (Melzak/Pieniężno, Miłakowo, Pasłęk/Pruska Holandia, Orneta, Woryny)
Bandeyke (Gierdawy)
Bandiko (Przezmark, Olsztyn)
Bandim (Natangia)
Bandin (Morany)
Bando (Orneta)
Banduke (Orneta, Morany, Karpowo)
Bandule (Łukta)
Bandune (Krzyżbork, Melzak/Pieniężno, Pruska Iława, Morany, Karpowo, Kiersity, Bartoszyce, Sambia)
Bandus (Olsztyn)
Bantiko (Bartoszyce)
Bantun (Sambia)
Bareyke (Sambia)
Barike (Karpowo, Sambia)
Barim (Łukta)
Barislo (Bartoszyce)
Barke (Sambia, Przezmark, Karpowo, Morany, Kiersity)
Barkint (Sambia)
Bardse (Tapiawa)
Bartiko (Warmia, Bartoszyce, Sambia, Welawa, Gierdawy, Domnowo, Miłakowo, Knauten/Prudki)
Bartucke (Cynty, Karpowo)
Barthusch (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Melzak/Pieniężno)
Bartuths (Tapiawa)
Bartwen
Bawde (Fiszewo)
Bavdil (Labiawa, Karpowo, Burdajny)
Bawse (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Bawtel (Kiersity)
Będą (Domnowo)
Bedix (Welawa, Pruska Iława)
Bedymp (Sambia)
Bedune (Sambia, Rus?)
Begayne (Melzak/Pieniężno)
Beydil (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Beynassye (Woryny)
Beyne (Pruska Iława, Lidzbark Warmiński)
Beynike (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Bartoszyce)
Beytam (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Beytaw (Sambia)
Benayko (Burdajny)
Berischo
Berwicke
Beswaye (Sambia)
Bethse (Kadyny)
Bigedis (Morany)
Bygerde (Karpowo)
Byjawthe (Przezmark)
Byocke (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Byone (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Byot (Melzak/Pieniężno, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Byvne (Sambia, Fiszewo)
Bykant (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Bylenne (Sambia)
Billote (Sambia)
Byltim (Sambia)
Biltune (Sambia) 
Binge (Sambia)
Biriske (Sambia)
Bise (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Bister (Sambia)
Bytawte (Welawa, Tapiawa, Wohnsdorf/Kurortnoje, Sambia)
Bytels (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Bytenne (Sambia)
Bytune (Woryny)
Bleso (Sambia, Burdajny)
Blicke (Gierdawy)
Blisio
Bliwote (Sambia, Huntenau, Reszel)
Blude (Knauten/Prudki, Braniewo)
Bludit (Nadrowia)
Bobinge (Domnowo)
Bobvnde (Kiersity)
Boburse (Kiersity)
Bogatini (Warmia)
Bogocz (Sambia)
Boguslaus nazwisko Pomezanus (Morąg)
Boyate (Cynty)
Boydune (Dobre Miasto)
Boyke (Knauten/Prudki)
Boysite (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Boytenne (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Boyune (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Bole (Karpowo, Kiersity)
Bondiko (Przezmark)
Bondotte (Pomezania)
Bone (Przezmark)
Bonike (Miłakowo, Domnowo)
Bonith (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Boryn/Borin (Warmia, Burdajny)
Borint (Tolkmicko)
Borssythe (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Borthim (Gierdawy)
Bosite (Frydląd, Pruska Iława)
Bossel (Sambia)
Bradot (Morany)
Brangut (Sambia)
Bryol
Brukot (Gierdawy)
Brulant – stary Witing, imię niemieckie (Sambia)
Brune (Miłakowo)
Bude (Natangia)
Budike (Burdajny)
Budir (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Budisch (Sztum)
Budrich (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Bugenne (Karpowo)
Bugist (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Bugussyn – (Malbork)
Buyte (Ż) (Dobre Miasto)
Buywot
Buckyne (Krzyżbork)
Buckant (Welawa, Wohnsdorf/Kurortnoje, Cynty, Natangia)
Bukilin (Sambia)
Buks (Orneta, Knauten/Prudki)
Buliko (Sambia)
Bvnde (Morany, Susz)
Bundike (Olsztyn, Fiszewo, Tolkicko, Morąg, Karpowo (Witing), Morany, Natangia, Lidzbark Warmiński)
Bundotes (Pomezania)
Bvnse (Bałga)
Bunthe
Buntike (Weklice)
Buricke (Przezmark)
Burit (Dobre Miasto)
Burse (Sambia, Gierdawy, Działdowo)
Bursio (Cynty, Przezmark)
Burthe (Sambia)
Burtims (Sambia)
Burtin (Sambia)
Burtyr (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Busgede (Cynty)
Busse (Pruska Iława, Sambia)
Bute (Warmia, Miłakowo, Morany, Huntenau)
Buteko (Bartoszyce, Burdajny)
Butele (Orneta, Burdajny, Sambia)
Butigede (Bartoszyce)
Butil (Welawa, Dobre Miasto, Niemoje, Sambia)
Butilabes (Sambia)
Butyse (Nadrowia, Welawa)
Butrymme (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Butcze (Krzyżbork)

D

Dabore (Bart)
Dabote (Reszel)
Dabune (Sambia)
Dabutte (Sambia, Pruska Iława)
Dagil (Tapiawa)
Daykot (Welawa)
Dalite (Sambia)
Dammo
Dampse (Sambia)
Damsie (Krzyżbork)
Dangil (Orneta, Neu Garchen,  Prus mieszkający koło wsi Linowo/nad jeziorem Lynaw)
Danicke (Morany, Sambia)
Darasse (Sambia)
Darexte (Sambia)
Dargals (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dargaude (Sambia)
Darge (Sambia, Bałga, Miłakowo)
Dargebuth (Sambia, Burdajny)
Dargel (Natangia, Sambia)
Dargenne (Sambia)
Dargil (Orneta, Welawa, Sambia)
Dargots (Sambia, Labiawa)
Darguse (Tapiawa, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dargute (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Darxe (Sambia)
Daroth (Olsztyn/jezioro wulpińskie, Pogezania, Przezmark, Ryn, Morany)
Daroxe (Sambia)
Darutte (Sambia)
Datenne (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dawdanne (Sambia)
Daudoth (Sambia)
Daugil (Laukischken/Saranskoje, Gierdawy, Pruska Iława, Morany, Warmia)
Daugin (Niemoje)
Daugis (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Dawgon (Burdajny)
Dawkant (Kiersity, Krzyżbork)
Daukinte (Wystruć)
Dawkoth (Krzyżbork)
Dawnotthe (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dawsill (Przezmark)
Dawille
Degere (Pasłęk/Pruska Holandia)
Deybotte (Welawa)
Deyge (Pasłęk/Pruska Holandia)
Deygot (Gierdawy)
Deygune (Sambia, Morąg)
Deygutte (Sambia)
Deykvne (Sambia)
Deyroth (Sambia)
Delgebutz (Woryny)
Delone (Sambia)
Delune (Sambia)
Demeke (Pasłęk/Pruska Holandia)
Demiko (Pasłęk/Pruska Holandia)
Deowonne (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dersko (Bart)
Derune (Sambia)
Dibike (Olsztyn)
Digin (Gierdawy)
Dykal (Sambia)
Dike (Sambia)
Dykoyte (Niemoje )
Dymenne (Sambia)
Dymitter (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Waldau/Nizowje)
Dymonthin (Domnowo)
Dynge (Lidzbark Warmiński, Miłakowo)
Dyngele (Burdajny, Huntenau)
Dingete (Niemoje)
Dingone (Karpowo, Reszel, Dobre Miasto, Niemoje, Olsztyn)
Dingocz (Sambia)
Dyngun (Niemoje, Fiszewo, Przezmark, Kiersity)
Dyntele (Sambia)
Dirgeiko (Karpowo)
Dirggethe (Sambia, Labiawa)
Dirke (Sambia - Sudaw/Jaćwing)
Dirse (Sambia (nie Prus), Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dirsenyn (Sambia)
Dirsune (Sambia, Wystruć/ terra Wewe, Gierdawy)
Dirwayn (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Ditte (Cynty, Niemoje, Przezmark)
Dytenne (Sambia)
Dittiko (Zynty, Pruska Iława)
Dywans (Sambia, Niemoje, Sztum, Pruska Iława, Witomino k. Wejherowa, Bartoszyce, Krzyżbork, Miłakowo, Przezmark, Sambia, Weklice, Natangia)
Dyweke (Karpowo)
Diwil (Lidzbark Warmiński, Welawa, Karpowo, Sztum, Sambia)
Dywitte (Karpowo)
Dywols (Łukta)
Dywote (Sambia)
Dobeke
Dobyne (Sambia)
Dogel (Sambia)
Doybe (Warmia, Przezmark)
Dome (Sambia)
Dotel (Karpowo, Bałga)
Dougenite (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Drabilge (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Dragothe (Sambia)
Dragusse (Karpowo)
Dramutt (Woryny, Pruska Iława, Labiawa)
Drawdyn (Natangia)
Drawdot (Huntenau)
Daruyothe (Sambia)
Drawsde (Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa)
Drinke (Karpowo)
Drogenne (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Drva (Ż) Babka Wissedarge
Druato (Sambia)
Druneike (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Druon (Cynty)
Drutenne (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Drutyn (Pasłęk/Pruska Holandia)
Dullit (Kanuten/Prudki)
Dulneko (Dobre Miasto)

E

Eydell (Pruska Iława)
Eydraus (Natangia)
Eygayle (Przezmark, Sambia)
Eigel (Krzyżbork)
Eykant (Sztum, Sambia,  Cynty)
Eykel
Eykint (Elbląg, Gierdawy, Sambia)
Eychune
Eyman (Sambia)
Eymant (Karpowo)
Eynike (Bartoszyce)
Eynothe (Sambia)
Eynne (Sambia)
Eyskant (Sambia)
Eyskor (Sambia)
Eisutte (Labiawa, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Eytiko (Natangia, Sambia)
Eytil (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Eytinge (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Eytiow (Sambia)
Eytmunt (Sambia)
Eytune (Sambia)
Eytwyde (Królewiec)
Eywan (Sambia)
Erawe (Sambia, Laukischken/Saranskoje)
Eryke (Tapiawa)
Erymme (Sambia)
Erwicke (Lidzbark Warmiński)

G

Gadix
Gaygis (Sambia)
Gayle
Gaylemanne (Sambia, Tapiawa)
Galemynne (Sambia)
Gaylenne (Sambia)
Gaylicke (Sambia)
Gayline (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k.Tapiawy)
Gaystan (Labiawa)
Gaystoth (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gaystut (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Galme (Woryny, Jaćwież)
Ganathe (Pasłęk/Pruska Holandia, Karpowo)
Gandobxo (Jeziorany/Zybork)
Ganette (Sambia)
Ganicke (Sambia)
Gansde (Niemoje)
Ganucke (Sambia)
Garbeike (Karpowo)
Garbote (Sambia, Wystruć)
Garbute (Tapiawa)
Garene (Sambia)
Garnyke (Welawa)
Garspe (Sambia)
Garuke (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Garune (Sambia)
Garute
Garwoth (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gastart (Labiawa)
Gastuno (Morany)
Gatte (Sambia)
Gawbin (Sambia, Gierdawy)
Gavboth (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gawdawe (Nadrowia, Labiawa, Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Gaude (Olsztyn, Kiersity, Niemoje, Sambia)
Gawdelin (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gaudenne (Karpowo)
Gaudesse (Sambia)
Gaudete (Bartoszyce, Reszel)
Gawdeways (Labiawa/Gurdelauken)
Gaudewil (Karpowo)
Gaudewine (Karpowo)
Gaudewis (Welawa)
Gawdike (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Bałga, Przezmark)
Gaudil (Welawa)
Gaudinis (Dobre Miasto, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Gawdioth (Sambia)
Gaudois (Natangia)
Gause (Lidzbark Warmiński, Sambia)
Gauwina (Natangia)
Gedame (Natangia, Sambia, Domnowo)
Gedaucz (Sambia, Natangia, Pruska Iława, Woryny, Melzak/Pieniężno, Dobre Miasto, Olsztyn, Cynty)
Gedaw (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gedebuth (Gierdawy, Wohnsdorf/Kurortnoje))
Gedegaude (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Sambia)
Gedeyko (Wohnsdorf/Kurortnoje, Gierdawy)
Gedekant (Ragneta, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gedele (Wohnsdorf/Kurortnoje, Lidzbark Warmiński, Pasłęk/Pruska Holandia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Gedenne (Karpowo, Wystruć)
Gederiks (Elbląg, Miłakowo, Pasłęk/Pruska Holandia, Jeziorany/Zybork, Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa)
Gedecz (Sambia, Lidzbark Warmiński, Olsztyn, Miłakowo, Domnowo, Bartoszyce, Burdajny, Fiszewo, Kiersity, Wohnsdorf/Kurortnoje, Huntenau)
Gedetespicz (Sambia)
Gedike (Sambia, Niemoje, Miłakowo, Pokarmin, Lidzbark Warmiński, Morany, Olsztyn, Fiszewo)
Gedil (Sambia)
Gedilige (Sambia, Morany, Pokarmin, Kiersity, Natangia)
Gedim (Sambia)
Gedympthe (Sambia)
Gedine (Sambia)
Gedithe (Dobre Miasto, Elbląg-Burdajny)
Gedune (Sambia, Tapiawa, Wohnsdorf/Kurortnoje, Natangia, Morąg, Jeziorany/Zybork, Warmia, Kiersity, Przezmark)
Gedute (Sambia, Niemoje)
Geydauwe (Sambia)
Geydebuth (Pasłęk/Pruska Holandia)
Geidel (Welawa, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Geydil (Welawa, Bartoszyce)
Geidute (Sambia)
Geykint
Geystarre (Nadrowia)
Geistut (Niemoje, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Geke (Knauten/Prudki)
Gelido (Jeziorany/Zybork)
Gelow (Sambia)
Gelune (Tuchola, Bytów, Wysoka pow. Słupski)
Genderik (Lidzbark Warmiński)
Gense
Gerdis (Braniewo)
Gerdete (Morąg)
Gereke (Huntenau)
Gerkant (Labiawa, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gerko (Dobre Miasto, Welawa, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
German (Przezmark, Cynty, Elbląg/Tolk)
Germe (Pasłęk/Pruska Holandia)
Germer (Elbląg/Tolk)
Gerstote (Sambia)
Gerstut (Niemoje)
Gerune (Welawa)
Geruscha (Ż)
Geruthe (Sambia)
Gesse (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Warmia)
Gesteke (Lidzbark Warminski)
Gibbune
Gydowt
Gyde (Karpowo)
Gydyte (Łukta)
Gydoth (Sambia)
Gidow (Sambia)
Gilbirs (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gylse (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gymbe (Sambia)
Gimber (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Gymme (Sambia)
Ginde (Kiersity)
Gynneboth (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gynneke (Wytsruć)
Gyntarre (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Gynthawte (Gierdawy)
Gintil (Sambia, Natangia, Morany, Kiersity, Krzyżbork, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Gyntis (Miłakowo)
Gintune (Bałga)
Girbayn (Karpowo)
Girdaw (Tolkmicko, Łukta, Fiszewo, Pruska Iława, Niemoje, Kiersity)
Girdilo (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Girdim (Elbląg)
Girdion
Girdulle (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Girdune (Huntenau, Bartoszyce, Pruska Iława, Niemoje, Woryny, Weklice, Burdajny, Karpowo)
Girdutte (Gierdawy)
Girkant (Labiawa, Niemoje, Karpowo)
Girks (Krzyżbork, Welawa, Pruska Iława, Sambia)
Girman (Łukta)
Girmowe (Ostróda)
Girstawte (Gierdawy)
Girstenne (Niemoje)
Girstot (Sambia)
Girthe (Ż) (Woryny)
Girwyn (Karpowo)
Gyse
Gitte (Miłakowo)
Gitmeyne (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Glabot (Ostróda, Bartoszyce, Burdajny)
Glabune (Jeziorany/Zybork, Frydląd, Morany, Bartoszyce, Gierdawy, Sztum, Lidzbark Warmiński, Huntenau nad Pregołą, Elbląg, Morąg, Ryn, Pruska Iława, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Sasinia, Weklice, Knauten/Prudki, Sambia, Łukta, Niemoje)
Glabute (Gierdawy)
Glamsin (Woryny)
Glandam (Welawa)
Glandaw (Pasłęk/Pruska Holandia, Kiersity k. Dzierzgonia/Kiszporka)
Glande (Wystruć, Melzak/Pieniężno, Lidzbark Warmiński, Przezmark, Kiersity, Pasłęk/Pruska Holandia)
Glandiko (Reszel, Niemoje, Morany)
Glandiem (Jeziorany/Zybork, Nadrowia, Gierdawy, Sambia, Morany, Kiersity, Karpowo, Lidzbark Warmiński)
Glandin (Melzak/Pieniężno, Przezmark)
Glando (Dobre Miasto, Niemoje)
Glappe (Warmia)
Glapicz (Dobre Miasto)
Glauboth (Domnowo)
Glawde (Sambia)
Glawdo (Woryny)
Glausoths (Wartembork/Barczewo, Morany, Kiersity)
Glynde (Kiersity, Morany)
Glindio (Lidzbark Warmiński, Bartoszyce)
Glinse
Globis (Labiawa)
Globicke (Kiersity)
Glonde (Bartoszyce)
Glupe (Malbork, Tapiawa, Wystruć, Gierdawy)
Gnaysothe (Frydląd)
Gneysutte
Gnetil (Fiszewo)
Godico (Olsztyn)
Goducke
Goymon (Gierdawy)
Goytit
Goldyn (Sztum – wolny Prus)
Golte (Warmia)
Goltenne (Sambia)
Gosleike (Tapiawa)
Graysun (Sambia)
Grandaw (Sambia)
Grande (Knauten, Schalwe/Fruktuwoje?, Cynty)
Grasicke (Przezmark, Kerpau)
Grasim (Ostróda)
Grasuthe (Dobre Miasto)
Grawdio (Przezmark)
Greibute (Krzyżbork)
Greke (Labiawa)
Greyne (Schalwe/Fruktuwoje?)
Grezym
Grinse (Sambia)
Gripsio (Sambia)
Grise (Welawa)
Grystike (Nadrowia)
Grobe (Miłakowo)
Groybe (Sambia)
Groyx (Wohnsdorf/Kurortnoje/Unsatrapis)
Grugail (Krzemity)
Grunaw (Lidzbark Warmiński)
Gubike (Sambia)
Gudeike (Labiawa)
Guddenne (Ryn, Woryny, Knauten)
Guyaw (Kiersity)
Guyne (Krzyżbork)
Guke (Gierdawy)
Gvlaude (Morany)
Gunde (Przezmark, Huntenau)
Gundico (Orneta)
Guntar (Sambia)
Guntawt (Woryny)
Gunte (Lidzbark Warmiński, Miłakowo, Dobre Miasto, Gontyn k. Prabut, Pomezania)
Gunther (Melzak/Pieniężno Prus z niemieckim imieniem)
Guntike (Knauten)
Guntowe (Natangia)
Guncti (Warmia)
Gure (Sambia)
Gursede (Tapiawa)
Gvrstin (Sambia)
Guster (Sambia)
Gutte (Sambia)
Gvyres (Sambia)

H

Hamisse (Miłakowo)
Hanike (Sambia, Dobre Miasto)
Hansuthe (Sambia)
Hanucke (Przezmark, Niemoje)
Hanule (Bałga, Kiersity)
Harwicke (Sambia, od niem. Hartwig)
Helmik (Sambia)
Heninke (Sambia)
Hermans (Tapiawa od niem. Herman)
Hindrio (Domnowo, Huntenau, Knauten/Prudki)
Hindrix (Pruska Iława, Działdowo, Huntenau, Sambia)
Hinenote (Sambia)
Hisprot (Sambia)
Histix (Sambia)
Hulyda (Sambia)

I

Ibitte (Karpowo)
Ibute (Sambia, Laptau/Muromskoje)
Idenne (Sambia)
Idit (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Immete (Miłakowo)
Imicz (Sambia)
Impthin (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Insutte (Sambia)
Istige (Gierdawy)
Istywn (Lidzbark Warmiński)
Iwan (Reszel, Welawa – Rusin?)

J

Jagawde (Sambia, Wystruć)
Jagil (Sambia)
Jagutte (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jakaw (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jaxe (Natangia, Sabia)
Jackune (Pobethen/Romanowo, Sambia, Przezmark)
Jane (Sambia, Warmia, Jeziorany/Zybork, Przezmark, Łukta)
Jannell (Pruska Iława)
Jawgede (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jawne (Karpowo, Kiersity)
Jawnege (Sambia)
Jawnegede (Pokarmin)
Janwnegoth (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jawnoto (Gierdawy)
Jawnucke (Wystruć)
Jaunestinte (Żeńskie) (Olsztyn)
Jede (Gierdawy)
Jeyssko (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jekel (Sambia, Huntenau, Tapiawa, Sambia)
Jenke (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jerkind (Jaćwing) (Krzemity)
Jeske (Morany, Sambia)
Jettowe (Nadrowia)
Jode (Sambia, Lidzbark Warmiński)
Jodeyko (Sambia)
Jodenne (Karpowo)
Jodocz (Natangia, Pasłęk/Pruska Holandia, Miłakowo, Ziemia Chełmińska)
Joduko (Przezmark)
Jodute (Sambia, Niemoje, Pruska Iława, Ostróda, Prabuty, Przezmark, Woryny, Tuchola, Gierdawy)
Jogundt (Kiersity, domniemany Prus)
Jokel (Domnowo, Działdowo, Orneta)
Jokyns (Kiersity)
Jokicke (Sambia)
Jocusch (Sambia)
Jomandt (Karpowo)
Jome (Olszyn, Pasłęk/Pruska Holandia, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jomisch (Wohnsdorf/Kurortnoje, Natangia)
Jondele (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jonegedyge (Laukischken/Saranskoje)
Jonike (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Olsztyn, Pruska Iława, Sztum, Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Jonus (Sambia, Natangia)
Jorgenyn (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Jose (Pruska Iława)
Jospve (Fiszewo)
Jostaute (Natangia)
Jote (Miłakowo)
Jotill (Przezmark, Kiersity)
Jowart (Miłakowo)
Jowyl (Łukta)
Jowirde (Pasłęk/Pruska Holandia)
Judalle (Cynty)
Jude (Sambia, Miłakowo, Ostróda, Szestno)
Judel (Huntenau)
Judico (Sambia)
Judute (Sambia)
Jvnde (Cynty, Morany, Sambia)
Jundir (Niemoje)
Juncter (Pokarmin)
Jurge (Sambia, Tapiawa, Pokarmin)

K/C

Cabayr (Wystruć)
Cabilo (Braniewo)
Cabunin (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Kaddar (Sambia, Woryny)
Kaybut (Niemoje, Dobre Miasto)
Kayr (Tapiawa)
Kayroth (Sambia)
Kayse (Pruska Iława)
Kaysyni (krewny powyższego)
Kaytam (Sambia)
Kaytell (Rastembork/Kętrzyn, Karpowo, Woryny)
Kaitithe (Karpowo, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Wartembork/Barczewo, Karpowo, Nadrowia, Niemoje, Sztum)
Kaitow (Braniewo, Sambia, Natangia)
Kayune (Sambia)
Kakewese (Natangia)
Kalenicz (Sambia)
Kalewith (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Kalioth (Sambia)
Kaltiko (Welawa)
Kaltinto (Sambia, Krzyżbork, Cynty)
Kam (Welawa, Lidzbark Warmiński)
Camynis (Reszel)
Candeym
Kange (Sambia)
Cante (Burdajny, Pasłęk/Pruska Holandia, Morany)
Kanthegerde (Pasłęk/Pruska Holandia)
Cantele (Jeziorany/Zybork, Lidzbark Warmiński, Cynty)
Cantemynne (Tapiawa)
Kantenne (Sambia)
Cantewe (Sambia)
Kantewidyne (Niemoje)
Cantike (Fiszewo)
Kanthiem (Gniew, Morąg, Gierdawy, Pasłęk/Pruska Holandia, Sambia)
Canthyr (Bałga, Przezmark)
Kantye (Sambia, Pasłęk/Pruska Holandia, Kiersity)
Cantote (Dobre Miasto)
Kantune (Sambia, Pruska Iława, Dobre Miasto, Sambia)
Cantutte (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy)
Kappenne (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Capyoth (Nadrowia, Sambia)
Kapurne (Sambia)
Karioth (Sambia, Niemoje, Nadrowia, Pruska Iława, Morany, Dobre Miasto, Warmia)
Karis (Tapiawa)
Karsow (Laukischken/Saranskoje)
Kasutte (Wystruć)
Katell (Przezmark, Kiersity)
Kathenyn (Gierdawy)
Caterps (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Katcze (Jaćwing)
Kattucke (Welawa, Krzyżbork)
Cawnyn/Cawnin (Huntenau)
Cawpioth (Krzyżbork)
Kawsteyotthe (Schalwe/Fruktuwoje?)
Cawtewille
Cawald (Dobre Miasto)
Keyse (Sambia, Braniewo)
Keitenne (Karpowo)
Keytil (Sambia, Gierdawy)
Keyttis (Pruska Iława)
Keytune (Sambia)
Kekaute (Sambia)
Keko (Sambia)
Kelle (Knauten/Prudki)
Kellyne (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Kelutte (Domnowo)
Kene (Sambia)
Kenerwes (Lidzbark Warmiński)
Kerse (Sambia, Bałga)
Kerstaut (Sambia)
Kerwyke (Preydowe) (Olsztyn)
Ketawe (Lidzbark Warmiński/Karpowo)
Kettenyn (Mertin) (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Kewe (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Cynty)
Kibar (Sambia)
Kybut (Sambia)
Kye (Nadrowia)
Kike (Gierdawy, Wystruć,Sambia)
Kickel (Sambur) (Sambia)
Kyckelen (Ditte) (Krzyżbork)
Kickenyn (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Kixe (Sambia)
Kyxte (Sambia)
Kixstyn (Pokarmin)
Kille (Pruska Iława)
Killine (Sambia)
Kymocke (Nadrowia)
Kymunt (Przezmark)
Kindeke (Sambia)
Kinder (Sambia)
Kynne (Ż) (Bałga, Natangia, Sambia, Przezmark-wdowa)
Kinike (Sambia)
Kinkemo (Sambia)
Kinsse (Skalowia, Woryny)
Kynste (Olsztyn)
Kinstut (Morany, Pasłęk/Pruska Holandia)
Kynteyne (Lidzbark Warmiński)
Kyntinne (Żmudzin)
Kyntil (Sambia)
Kintim (Sambia)
Kynttut (Pokarmin)
Kippelle (Weklice)
Kypenes (Sambia, Pasłęk/Pruska Holandia, Gierdawy)
Kyppryn (Ryn)
Kirkis (Sambia, Krzyżbork)
Kirsini (Ż) (Melzak/Pieniężno, Warmia)
Kirsne (Sambia)
Kirsnute (Schalwe/Fruktuwoje?)
Kyrsuthe (Sambia)
Kisticke
Clauco (Ziemia Chełmińska, Człuchów, Wohnsdorf/Kurortnoje, Sambia, Pasłęk/Pruska Holandia, Cynty, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Przezmark, Karpowo, Knauten/Prudki, Melzak/Pieniężno)
Claus (z niem.) (Dobre Miasto)
Clausenne (Gierdawy, Krzyżbork)
Clawsigail (Sambia)
Clawsicke (Sambia)
Clausio (Reszel, Pruska Iława, Sambia)
Clausite (Pokarmin, Melzak/Pieniężno, Lidzbark Warmiński)
Clausucke (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Clausune (Krzyżbork)
Claussutte (Wohnsdorf/Kurortnoje, Reszel)
Clawicke (Sambia)
Cleecz (Klecz) (Sztum, Pomezania)
Clekine
Clevsils (Pruska Iława)
Clyde (Labiawa)
Clussenne (Gierdawy)
Clusite (Wohnsdorf/Kurortnoje, Karpowo, Sambia)
Knaypan (Lidzbark Warmiński)
Knaype (Wohnsdorf/Kurortnoje, Ryn)
Knawte (Knauten/Prudki)
Knysteyke (Słobity)
Coawte (Cynty)
Kobuse (Sambia)
Cobotyn (Cynty)
Kodele (Kiersity)
Kodrawe (Tapiawa, Łukta, Gierdawy, Niemoje, Kiersity, Bartoszyce, Sambia, Knauten/Prudki)
Codruno
Kogathe (Sambia)
Kogland (Sztum, Morąg, Gierdawy, Welawa, Sambia, Miłakowo)
Koyte (Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Miłakowo, Kiersity, Przezmark, Olsztynek, Tapiawa, Niemoje, Nadrowia)
Coytike (Olsztyn, Karpowo)
Coytinis (Pruska Iława, Sambia)
Kolange (Sambia, Welawa, Bartoszyce, Knauten/Prudki)
Colicke (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Coliste (Morąg)
Colte (Pogezanin)
Coltenyn
Komenne (Sambia)
Cometris (Lidzbark Warmiński)
Konegycke (Sambia)
Cordenne (Przezmark)
Cotulne (Lidzbark Warmiński)
Kowessel (Schalwe/Fruktuwoje? k. Tapiawy, Sambia)
Craypse (Sambia)
Kracke/Krake/Krakys (Sambia)
Krankel (Sambia)
Crapse (Sambia, Nadrowia)
Kraupe (Sambia)
Kraupol (Pasłęk/Pruska Holandia)
Craupone (Niemoje)
Krek (Gierdawy, Sambia)
Krywyen (Krzyżbork)
Crixtilie (rodzina) (Tapiawa)
Kryxtion (od niem. Christian) (Morany)
Kropil (Sambia, Rastembork/Kętrzyn, Welawa)
Kropin (Rudau k. Królewca (na północ)
Cropolin (rodzina bartów) (Wartembork/Barczewo)
Cropolto (Morany)
Cruteyne (Sambia)
Cubiege (Sambia)
Kudyn (Malbork)
Cudikyn (Domnowo)
Kvdir (Karpowo, Przezmark)
Kuyle (Welawa)
Culowe (Melzak/Pieniężno)
Cultcze (Sambia)
Cumdris
Kune (Weklice)
Kunike (Sambia, Lidzbark Warmiński)
Kunette (Sambia)
Kunte (Sambia)
Curnothin (Dobre Miasto)
Curtio (Warmia)
Kurtyn (Braniewo)
Kuseke (Ryn)
Kuseman (Braniewo, Schalwe/Fruktuwoje?)
Cusyne (Welawa)
Cusicz (Prus?) (Sambia)
Cusleyke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Kusse (Sambia, Rastembork/Kętrzyn, Łukta, Bartoszyce)
Kuwayke (Pruska Iława)

Q

Quale (Kiersity)
Quedun (Sambia)
Queybuth (Sambia, Niemoje, Sztum)
Queydange (Sambia, Przezmark, Cynty)
Queilang (Niemoje, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Queymusle (Dobre Miasto, Wartembork/Barczewo)
Queypodinx (Sambia)
Queyrams (Lidzbark Warmiński, Pasłęk/Pruska Holandia, Nadrowia, Tapiawa)
Queyre (Pasłęk/Pruska Holandia)
Queisix (Lidzbark Warmiński)
Queysing
Quekaye (Sambia)
Querbute (Niemoje)
Quesse (Sambia)
Quetke (Prus?) (Rogóz)
Quewedde (Welawa, Nadrowia)
Quewoys (Sambia)

L

Layge (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Laygede (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Laygeto (Welawa)
Laykicke (Sambia)
Laykoth (Sambia)
Lailicke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Laylithe (Sambia, Welawa)
Layme (Welawa)
Laxenne (Gierdawy)
Lalutte (Sambia)
Lamothe (Lidzbark Warmiński, Sztum)
Lange (Prus z nad jeziora Umląg)
Langedabe (Sambia, Welawa, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Langwenne (Gierdawy)
Lankut (Sambia)
Laudicke (Rastembork/Kętrzyn)
Laucstiete
Lawske (Sambia)
Laustenne (Sambia, Welawa)
Lawstico (Sambia)
Laustyne (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Lawstioth (Sambia, Welawa)
Leex (Clawko) (Fiszewo)
Legnythe (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Leygut (Sambia)
Leykawte (Sambia)
Leyke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Leycotin (Sambia)
Leylla (von Nadrow) (Nadrowia)
Leitike (Karpowo)
Lekote (Sambia)
Lepune
Letaude
Latauwe (Sambia)
Letyo (Sambia)
Lewe (Sambia, Cynty)
Lewyte (Tapiawa)
Ligeyke (Sambia, Wargen/Kotelnikowo)
Likasche (Sambia)
Licke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Lycote (Zybork/Jeziorany)
Lykocz (Gniew, Przezmark, Sambia, Lidzbark Warmiński)
Lixa (Sambia)
Lykuse (Warmia, Pomezania, Nidzica/Nibork, Olsztyn)
Lickucz (Wohnsdorf/Kurortnoje, Pasłęk/Pruska Holandia, Krzyżbork)
Licutyne (Burdajny)
Linko (Pogezanin - Prus) (Morany, Biskupiec)
Lippike (Sambia)
Lyppyn (Natangia)
Litthe (Pruska Iława)
Littike (Niemoje)
Lywit (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Logado (Welawa)
Logot (Sambia)
Loyle (Sambia)
Lolike
Luban (Olsztyn, Pasłęk/Pruska Holandia, Woryny, Niemoje, Kiersity)
Lubarth (Wohnsdorf/Kurortnoje, Wartembork/Barczewo, Bartoszyce, Gierdawy)
Lube (Wystruć, Sambia)
Lubenne (Woryny, Elbląg, Bartoszyce)
Lubike (Witing ze Sztumu, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Lubin (Bartoszyce)
Ludicke (Sambia, Huntenau)
Lugge (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Lule (Łukta)
Luncke (Sambia)
Lvnkite (Sambia)
Lunow (Prus?) (Braniewo)
Lupsan (Sambia)
Lussyn (Schalwe/Fruktuwoje?)
Luthe (Woryny, Zybork/Jeziorany, Weklice)
Lutho (Sambia, Nidzica)
Luthymer (Morany)
Lutyne (Morąg, Burdajny)
Lutodus (zlatynizowane?) (tolk z Warmii)

M

Madelle
Madeleth (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Madelicz (Dobre Miasto, Orneta, Sambia, Gierdawy, Zybork/Jeziorany)
Madlicke (Sambia, Gierdawy)
Madlioth (Sambia)
Mayne (Warmia, Woryny)
Maysol (Kiersity, Karpowo)
Mackerow (Ż) (Natangia)
Mackes (Sambia)
Mackynne
Makie (Bałga)
Makike (Warmia)
Machis (Lidzbark Warmiński, Morąg, Warmia)
Macrute (Olsztyn, Niemoje, Kiersity, Olsztynek, Melzak/Pieniężno)
Mackune (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Malde (Natangia)
Maldenne (Gierdawy, Schalwe/Fruktuwoje?)
Maldicke (Bartoszyce)
Maldite (Sambia, Dobre Miasto, Fiszewo)
Malin (Pomezania)
Malnike (Sambia, Zybork/Jeziorany)
Manata (Sambia)
Manauste (Sambia)
Mane (Sambia)
Maneyte (Sambia)
Manemer (Schalwe/Fruktuwoje?)
Manewyth (Schalwe/Fruktuwoje?)
Manie (Natangia)
Manigaude (Sambia)
Manix (Sambia, Morąg, Gierdawy, Olsztynek, Miłakowo, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Manyoth (Sambia)
Manittz/Mannith (Woryny, Niemoje, Schalwe/Fruktuwoje?, Sambia)
Maniuth (Natangia)
Manocke (Schalwe/Fruktuwoje?, Natangia)
Mannote (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Manotte (Pokarmin)
Mantawe (Sambia)
Mantiko
Manto (Sambia)
Mantot (Sambia, Natangia)
Mantucke (Sambia)
Margis (Morany, Fiszewo)
Mars (Fiszewo, Morany)
Marslan (Elbląg/Fiszewo)
Marscheyde (Królewiec)
Marsune (Gdańsk)
Marus (Prus z nad rzeki Pasłęk/Pruska Holandiaa)
Marwekote (Sambia)
Marwcke (Gierdawy)
Mase (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Masebuth (Welawa, Gierdawy)
Masicke (Sambia, Gierdawy, Bartoszyce, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Masnyke (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Massinte (Gierdawy)
Masucke (Sambia)
Masune (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?, Gdańsk, Tapiawa)
Masutte (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Mateyco (Pokarmin, Krzyżbork, Schalwe/Fruktuwoje?)
Maczucke (Kiersity)
Mattyl (Schalwe/Fruktuwoje?)
Matto (Pomezania)
Mattulle
Mawde (Huntenau, Pasłęk/Pruska Holandia, Przezmark)
Maudelo (Welawa)
Mawdes (Sambia)
Mawdin (Sambia, Wartembork/Barczewo, Przezmark, Sambia, Fiszewo, Niemoje)
Maudinte (Sambia, Nadrowia)
Mawdio (Elbląg/Pasłęk/Pruska Holandia)
Mawdicz (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Mawdow (Niemoje)
Mawcze (Sambia)
Medaw (Pasłęk/Pruska Holandia)
Mede (Olsztyn, Fiszewo)
Medeyke (Sambia)
Medete (Sambia, Tapiawa, Biskupiec)
Medike (Kanuten/Prudki, Olsztyn)
Medis (Melzak/Pieniężno)
Medithe (Tapiawa, Bartoszyce, Wohnsdorf/Kurortnoje, Gierdawy, Karpowo, Frydląd, Sztum)
Medun (Gierdawy)
Megato (Sambia, Welawa)
Megothe (Powiat suski (przedwojenny) -> Grodziec)
Meydim (Sambia)
Meyniko (Knauten/Prudki, Fiszewo, Sambia)
Meynote (Sambia)
Meiselow (Morany)
Mekete (Sambia)
Melde (Kiersity)
Meldico (Sambia)
Meldite (Sambia)
Meleyke (Sambia)
Melecz (Sztum)
Melstis (Sambia)
Menayko (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Menike (Sambia, Fiszewo)
Menyte
Menit
Mente (Sambia, Gierdawy)
Mentedrauwe (Welawa)
Mentemyl (Sambia)
Mentim (Sambia)
Mentuo (Sambia)
Mencze/Mendecz
Menute (Lidzbark Warmiński)
Merawe (Burdajny, Woryny, Sambia, Olsztyn)
Meriko (Welawa, Reszel, Elbląg, Sambia)
Merite (Schalwe/Fruktuwoje?, Gierdawy)
Merkune (Przezmark, Niemoje)
Meron (Gniew)
Merune (Welawa, Lidzbark Warmiński, Sambia, Natangia, Warmia, Przezmark, Trumieje, Merun – syn rycerza z powiatu suskiego/Susz)
Mete (Sambia)
Methem (Sambia)
Metym (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Gierdawy, Nadrowia)
Mewike (Sambia)
Myete (Witing z Pasłęk/Pruska Holandiaa, Domnowo)
Michkale (Gierdawy, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Michke (Sambia)
Myckayke (Sambia)
Micalle (Knauten/Prudki, Kiersity, Schalwe/Fruktuwoje?)
Micke (Sambia, Miłakowo, Niemoje, Przezmark, Morany)
Micko (Kiersity, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Mycol (Zybork/Jeziorany, Lidzbark Warmiński)
Mykor (Sztum)
Mickutte (Pruska Iława)
Milade (Orneta)
Milagede (Łukta, Knauten/Prudki, Morany, Karpowo, Sambia, Welawa, Wohnsdorf/Kurortnoje, Cynty, Bartoszyce, Ostróda, Dobre Miasto, Morąg, Kiersity)
Milagids (Lidzbark Warmiński, Miłakowo, Zybork/Jeziorany)
Milassie (Bartoszyce, Zybork/Jeziorany, Olsztyn)
Milawko (Wohnsdorf/Kurortnoje, Morąg)
Mildawtz (Zybork/Jeziorany)
Milde (Dobre Miasto, Sambia)
Mildekyn (Huntenau)
Mildenne (Welawa, Burdajny)
Mile (Pokarmin, Lidzbark Warmiński)
Milegaude (Sambia, Ryn)
Mylligeyde (Sambia, Królewiec)
Mileke (Sambia, Knauten/Prudki)
Mylemunt (Sambia)
Milige (Gniew, Przezmark)
Milikante (Sambia)
Milotis (Zybork/Jeziorany)
Milcze (Fiszewo)
Myluke (Natangia, Tapiawa, Nadrowia, Reszel, Kiersity, Sambia, Knauten/Prudki, Morany, Gierdawy, Przezmark, Olsztyn)
Milune (Wartembork/Barczewo, Cynty, Sambia, Olsztyn, Dobre Miasto)
Minate
Mynawthe (Sambia, Domnowo, Miłakowo, Pasłęk/Pruska Holandia, Ostróda, Jurgenburg/Georgenburg/Jurbork/Jurbarkas, Morany, Melzak/Pieniężno, Lidzbark Warmiński, Sztum)
Mindota (Prus?)
Mine (Melzak/Pieniężno, Karpowo)
Mineko (Sambia, Niemoje)
Mynnegayle (Welawa)
Mynito (Tapiawa)
Minnegaude (Wystruć)
Mynothe (Tapiawa, Sambia)
Myntete (Schalwe/Fruktuwoje?)
Mintutz (Kiersity)
Mincze (Morany)
Myre (Gniew/Natangia)
Miregaude (Sambia)
Miriko (Sambia, Sztum, Labiawa)
Mirkothe (Niemoje)
Miroslaw/Mirislaw/Myrsslow/Mirislaw/Meraslaw/Merslav (Prusowie?) (Morany, Niemoje, Bartoszyce
Misayke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Misato (Sambia, Welawa)
Mise (Sambia, Tapiawa, Krzemity)
Myssilmyr (Wystruć)
Missino
Missote (Sambia)
Mister (Sambia)
Mystcke (Natangia, Pomerelia (Mistko))
Micze (Kiersity)
Moante (Przezmark)
Mode
Mogenne (Gierdawy)
Mogine (Pokarmin)
Moyssel (Fiszewo)
Moislot (Przezmark, Karpowo, Fiszewo)
Moke (Morany)
Mokethe (Sambia)
Mokil (Welawa, Niemoje, Lidzbark Warmiński)
Mokyne (Bartoszyce)
Moldicz (Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa, Cynty, Melzak/Pieniężno, Pasłęk/Pruska Holandia, Reszel, Sambia)
Monacke (Bartoszyce)
Monawdt (Schalwe/Fruktuwoje?)
Monix (Sambia)
Monte (Sambia, Krzyżbork, Karpowo, Elbląg/Weklice)
Montedraw (Sambia, Welawa, Frydląd, Woryny, Wystruć)
Monteglaude (Gierdawy, Huntenau, Domnowo, Bartoszyce, Pruska Iława)
Montel (Huntenau)
Montemyle (Welawa, Karpowo)
Montemini (Szlachcic z Natangii)
Montenyn (Huntenau)
Montere (Pasłęk/Pruska Holandia)
Monthewinne
Montix (Sambia, Przezmark, Olsztyn, Sztum, Morąg, Zybork/Jeziorany, Fiszewo)
Montil (Wohnsdorf/Kurortnoje, Niemoje)
Montimand (Bałga)
Montynne (Sambia)
Montite (Laukischken/Saranskoje)
Montucke (Huntenau, Cynty, Pruska Iława)
Moricke (Gierdawy)
Mosebock (Schalwe/Fruktuwoje?)
Moseyko (Cynty)
Mosselith (Sambia)
Mossix
Muyns (Melzak/Pieniężno)
Muyse (Wystruć)
Muyslicz (Sambia, Wartembork/Barczewo)
Mucko (Frydląd)
Mundill (Fiszewo)
Mundite (Sambia)
Mynitko (Przezmark, Fiszewo, Kiersity)
Munte/Mvnthe/Munthe (Sambia, Olsztyn, Kiersity, Susz/powiat suski)
Mvntemil (Sambia, Pomezania, Karpowo)
Muntidrauwe (Frydląd)
Muntix (Sambia, Fiszewo)
Muntil (Sambia)
Muntir (Sambia, Pasłęk/Pruska Holandia)
Muselith (Lidzbark Warmiński)
Musicko (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Musligente (Olsztyn)
Muslitz/Muslite (Sambia)

N

Nabassche (Schalwe/Fruktuwoje?)
Nabuke (Olsztyn)
Nadab (Karpowo, Kiersity, Morany, Frydląd, Woryny, Olsztyn, Reszel, Dobre Miasto, Przezmark, Warmia)
Nadare (Sambia)
Nadawe (Gierdawy, Bartoszyce, Dobre Miasto)
Nadraws (Sambia, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Niemoje, Labiawa, Pasłęk/Pruska Holandia, Kiersity, Nidzica – Prus znad Drwęcy, Cynty, Olsztyn, Gniew, Huntenau, Schalwe/Fruktuwoje?, Tapiawa, Bartoszyce, Malbork, Wohnsdorf/Kurortnoje, Elbląg)
Nadrom (Sambia)
Nadrus (Sambia, Huntenau, Tapiawa, Przezmark, Morany)
Nagalapz (Woryny)
Naginthe (Sambia)
Naglawde (Sambia,  Wartembork/Barczewo, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce)
Naglindes (Lidzbark Warmiński, Przezmark, Sambia, Wohnsdorft/Kurortnoje, Nadrowia)
Nagripte (Sambia, Olsztyn)
Naybe (Schalwe/Fruktuwoje?)
Naybute (Sambia)
Naydis (Pruska Iława, Sambia)
Naydom (Welawa)
Naydot (Pruska Iława – campus Wenkene)
Naysse (Schalwe/Fruktuwoje?)
Naystot (Tapiawa)
Naystutin (Woryny)
Naysude (Pruska Iława)
Naywot (Sambia)
Nakaye (Sambia)
Nakaym (Karpowo, Sambia, Pogezania – Nakam de Pogesania)
Nakaippe (Lidzbark Warmiński, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Nacketir (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Nakye (Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa, Wartembok/Barczewo)
Naclusio (Karpowo)
Nakoyke (Sambia, Braniewo)
Nakox (Sambia)
Nacolnis (Melzak/Pieniężno)
Nacope (Pruska Iława)
Nakuyte (Lidzbark Warmiński)
Nakvntie (Bartoszyce)
Nacure
Nalabe (Warmia)
Naleyks (Sambia, Natangia)
Nalige (Wystruć, Tapiawa, Bartoszyce)
Nalicke (Sambia)
Nalubs (Sambia, Olsztyn)
Namarsus (Spergawiten/Poddubnoje - Domnowo)
Nameda (Ż) (Natangia)
Namege (Sambia, Bartoszyce)
Namego (Ż) (Sambia)
Nameris (Lidzbark Warmiński, Sambia, Cynty, Niemoje, Dobre Miasto, Braniewo, Miłakowo, Morany, Kiersity, Sztum)
Namkant (Sambia)
Namost (Sambia)
Napacke (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Napalne (Sambia)
Napelle (Sambia, Labiawa)
Naperke (Sambia)
Nappirdawe
Napirgaw (Tapiawa, Lidzbark Warmiński, Wohnsdorf/Kurortnoje, Nadrowia)
Napragaudo (Elbląg, Olsztyn)
Napratio (Natangia, Sambia, Lidzbark Warmiński)
Naprocz (Sambia, Sątoczno)
Naryko (Kiersity, Wohnsdorf/Kurortnoje, Pasłęk/Pruska Holandia, Niemoje)
Narim (Sambia)
Narioth (Sambia)
Narthawe (Sambia)
Nartawt (Sambia)
Nartucke (Welawa)
Narune (Łukta, Karpowo, Sambia)
Narwais (Elbląg)
Narwocz (Pruska Iława)
Nasantipis (Knopin, Braniewo)
Nasine (Woryny, Fiszewo, Sambia)
Nasing (Lidzbark Warmiński)
Naskar (Sambia)
Naskir (Sambia)
Nasko (Sambia)
Naschom (Pasłęk/Pruska Holandia, Sambia, Powiat suski (dawny))
Naslawe (Sambia, Elbląg)
Naspete (Sambia)
Nassanbange (Welawa)
Nassandinge (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Nassandir (Sambia)
Nassendru (Niemoje)
Nassuds (Sambia, Welawa, Domnowo, Pruska Iława, Natangia)
Nassule (Sambia)
Nassute (Wartembork/Barczewo, Wohnsdorf/Kurortnoje, Olsztyn, Sambia)
Nastico (Sambia)
Natappe (Sambia)
Nathar (Schalwe/Fruktuwoje?, Ryn)
Natawe (Sambia)
Natere (Welawa)
Naticke
Natykre (Welawa)
Natur (Olsztyn, Frydląd, Niemoje)
Naudyn (Knauten/Prudki, Bartoszyce, Krzyżbork, Pruska Iława)
Nawdiocz (Gierdawy)
Naudicz (Tapiawa)
Nawne (Karpowo, Natangia)
Nawsse (Przezmark, Kiersity, Pruska Iława)
Nawsete (Ostróda)
Nawsude (Przezmark)
Nawsut (Gierdawy, Sasinia)
Nawtarre (Welawa, Nadrowia)
Naute (Niemoje)
Nawtemer (Sambia)
Nawtil (Sambia, Welawa, Fiszewo, Lidzbark Warmiński, Zybork/Jeziorany)
Nawtinge (Sambia, Bałga)
Nawtinte (Sambia)
Nawaydyn (Krzyżbork)
Nawalde (Sambia, Wystruć, Olsztyn, Schalwe/Fruktuwoje?)
Nawekys (Melzak/Pieniężno, Sambia, Pokarmin)
Nawelle (Sambia)
Nawerte (Sambia)
Nawessio (Schalwe/Fruktuwoje?)
Nawilte (Sambia)
Navier (Obrzynowo k. Prabut – powiat suski (dawny), Trumiejki)
Neasude (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Neatnenem (Frydląd)
Neathwar (Pruska Iława, Bartoszyce)
Neangarbe (Domnowo)
Neaugurbe (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Neauke (Olsztyn, Sambia)
Neawsodo (Knauten/Prudki, Gierdawy, Krzyżbork)
Neawsuts (Zybork/Jeziorany, Knauten/Prudki, Cynty, Pruska Iława)
Nedrus (Reszel)
Neernitz (Olsztyn)
Neyduse (Sambia)
Neyke (Bałga)
Neykut (Sambia)
Neymoco (Lidzbark Warmiński)
Neyndwaydo (campus Spiraynis, Instosostes)
Neyprotirs (Niemoje)
Nekarkis (syn Iboto)
Neketer (Sambia, Gierdawy)
Neco (Kiersity)
Nequithe (Miłakowo)
Nemoy (Pomezania, Sasinia)
Nemok (Szczytno)
Nenozodis (Olsztyn)
Neodraw (Przezmark, Kiersity, Zybork/Jeziorany, Niemoje)
Neoproth (Niemoje)
Neosude (Burdajny, Przezmark)
Nerdingis
Nergaut (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Nergunde (Wartembork/Barczewo, Domnowo, Pruska Iława)
Nergune (Dobre Miasto)
Nerman (Sambia, Orneta, Bartoszyce)
Nermede (Karpowo, Burdajny, Pruska Iława)
Nermoyde
Nermox (Braniewo, Miłakowo, Sambia)
Nerweike (Woryny, Natangia, Sambia)
Nerwyde (Sambia)
Nerwiks (Zybork/Jeziorany, Reszel, Warmia, Natangia, Sambia, Karpowo, Woryny, Domnowo, Welawa)
Nerwikete (Gierdawy, Bartoszyce, Sambia)
Nerwille (Domnowo)
Neseke (Nadrowia, Przezmark)
Nestome (Ryn)
Netme (Sambia)
Newille (Dobre Miasto)
Nyde (Sambia)
Nydecke (Sambia)
Nidioxe (Sambia)
Nydruys (Gniew, Karpowo)
Nygayl (Schalwe/Fruktuwoje?)
Nickel (Sambia, Gierdawy, Pruska Iława)
Niete (Wartembork/Barczewo)
Nimokyn (Huntenau)
Nyndru (Sambia)
Nyrginde (Niemoje, Kiersity)
Nirglande (Bartoszyce, Dobre Miasto)
Nirglinde (Niemoje, Kiersity)
Nirgunde (Sambia, Niemoje, Weklice)
Nirmo (Karpowo)
Nirwex (Niemoje, Sambia)
Nisdraw (Reszel, Natangia, Sambia)
Nisdruete (Sambia)
Nissegaude (Karpowo)
Nytnimant (Sambia)
Nobande (Lidzbark Warmiński, Cynty, Bartoszyce, Domnowo)
Nobute (Sambia, Cynty)
Nodropcz (Sambia)
Noyde (Olsztyn, Miłakowo)
Noke (Miłakowo, Łukta, Welawa, Bałga)
Nokeyn (Lidzbark Warmiński)
Nokyns (Lidzbark Warmiński, Fiszewo, Przezmark, Cynty)
Nokre (Welawa)
Nopynne (Sambia)
Noer (Gontyn k. Prabut – powiat suski (dawny))
Noremunt (Nadrowia)
Noriko (Pasłęk/Pruska Holandia, Niemoje, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Norim (Niemoje, Karpowo)
Noryn (Miłakowo)
Normans (Natangia)
Normoke (Morąg)
Noron (Sambia)
Norune (Sambia, Elbląg)
Norwig (Karpowo)
Nose (Cynty, Bałga)
Noseyns (Zybork/Jeziorany)
Noudruwe (Reszel)
Nocze (Kiersity, Przezmark, Fiszewo)
Nubraus (Natangia)
Nudico (Sambia)
Nukayl (Schalwe/Fruktuwoje?)
Nuke (Miłakowo)
Numo (Bart) (Natangia)
Nunke (Warmia)

O

Oytim (Sambia)
Omenne (Sambia)
Opin (Elbląg)
Orbe (Schalwe/Fruktuwoje?)
Orute (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Owgulinis (Dobre Miasto)
Owgulte (Schalwe/Fruktuwoje?)

P

Pabange (Morąg)
Pabbille (Knauten/Prudki, Wystruć)
Pabotho (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Padange (Sambia, Welawa, Elbląg, Miłakowo,
Padder (Domnowo)
Padynge (Natangia, Sambia)
Padrauwe (Sambia)
Paganst (Sambia)
Pagawle (Sambia)
Page (Sambia)
Payde (Fiszewo)
Paynne (Bartoszyce)
Paype (Sambia)
Paystikar (Pruska Iława)
Payte (Pruska Iława, Sambia)
Paytunne (Lidzbark Warmiński, Karpowo, Olsztyn, Melzak/Pieniężno, Braniewo, Sambia)
Packemor (gospodarz w Nadrowii)
Paxis (Sambia)
Paleyde (Pokarmin, Domnowo)
Palstok (Kaimen/Zariecze k. Romnowa, terra Labigow)
Paltu (Szestno)
Pamana (Sambia, Przezmark, Kiersity)
Pamaude (Tapiawa, Fiszewo, Sambia)
Pame (Sambia)
Pammerte (Olsztyn)
Pampe
Pampel (Sambia)
Pampysche (Pasłęk/Pruska Holandia)
Pampusch (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Panache
Pandike (Miłakowo)
Panynte (Rastembork/Kętrzyn, Zybork/Jeziorany)
Panote (Sambia)
Pansde (Wystruć)
Pansdicke (Bartoszyce)
Pansdauprot (Reszel, Barcja, Lidzbark Warmiński, Kiersity)
Panst (Schalwe/Fruktuwoje?)
Pansude (Elbląg, Łukta)
Pancze
Panczik (Schalwe/Fruktuwoje?)
Papalle (Sambia)
Pappiliothe
Papulyn (Lidzbark Warmiński)
Parupe (Sambia)
Passeria (Bartoszyce,)
Passiaude (Gaydow)
Pasyawte (Niemoje, Olsztyn, Ostróda, Pruska Iława, Lidzbark Warmiński, Braniewo, Sambia, Karpowo)
Passinges (Sambia)
Passurgo (Orneta)
Pastreyde (Morąg, Pasłęk/Pruska Holandia, Sambia)
Patens (Olsztyn)
Patir (Sambia, Reszel)
Patrinke (Woryny)
Patulle (Przezmark, Kiersity, Bartoszyce)
Patulne (Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Orneta)
Paulicke (Sambia)
Paulucke
Pavstil (Bartoszyce, Sambia, Szczytno)
Pede (Braniewo, Sambia)
Paykant (Schalwe/Fruktuwoje?)
Peyskote (Sambia)
Peldete
Pele (Sambia)
Pellicke (Sambia, Karpowo)
Pelline (Sambia)
Pelucke (Sambia)
Pene
Peneye (Sambia)
Penke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Pennike (Sambia)
Penute (Tapiawa)
Perbande (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje. Pruska Iława, Olsztyn, Miłakowo, Niemoje, Domnowo, Morany, Schalwe/Fruktuwoje?)
Perbanducke (Rastembork/Kętrzyn)
Perdor (Natangia)
Permane (Sambia)
Permaude (Ż/M) (Sambia, Morany, Olsztyn)
Permens (Sambia, Gierdawy)
Pernauto (Sambia, Morany)
Perswaide (Pasłęk/Pruska Holandia)
Persways (Welawa, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Perwan (Krzyżbork)
Perwilte
Perwisse (Miłakowo, Elbląg, Sambia)
Petralle (Sambia)
Petrassche (Elbląg)
Petryg (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Petrucke (Huntenau, Pruska Iława, Morany, Przezmark, Sambia)
Petsche (Pasłęk/Pruska Holandia, Karpowo, Niemoje, Fiszewo, Sztum)
Penthunini (Warmia – nazwa rodziny)
Pigant (Pasłęk/Pruska Holandia)
Picten (Sambia)
Pymsix (Lidzbark Warmiński)
Pynnego (Sambia)
Pyntor (Sambia)
Pyopso (Sambia, Warmia)
Pypil (Sambia)
Pippin (nobil z Pomezanii, Tapiawa)
Pyrkant (Schalwe/Fruktuwoje?)
Pirlik (Kiersity)
Pyrme (Sambia)
Pirmeko (Karpowo, Niemoje, Kiersity)
Pyrmyn (Pokarmin)
Pisz (Orneta)
Pittalis (Domnowo)
Piton (Gospodarz z Sambii)
Playwot (Sambia)
Platelavke (Gierdawy,Płatławki)
Pleycze (Kiersity)
Pleckeyn (Gierdawy
Pleppe (Sambia)
Pleusko (Sambia)
Piotyms (Łukta, Wartembork/Barczewo)
Plowo (Sambia)
Plowenyn (Natangia)
Pluwone (Bartoszyce, Reszel,Zybork/Jeziorany, Wohnsdorf/Kurortnoje, Knauten/Prudki)
Pluwoto (Sambia)
Pobilte (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Schalwe/Fruktuwoje?, Pruska Iława)
Pobraw (Sambia, Natangia)
Puburse (Sambia, Labiawa, Dobre Miasto, Morany)
Pogynne (Domnowo)
Poglawun (Lidzbark Warmiński)
Pogononie (Orneta)
Pograbbe (Sambia)
Pogresse (Wartembork/Barczewo)
Pogrise (Knauten/Prudki, Rastembork/Kętrzyn)
Poysar (Wystruć)
Pockel (Schalwe/Fruktuwoje?)
Pokoke (Burdajny)
Polan (Sambia, Gierdawy)
Polexe (Sambia)
Polesco (Krzyżbork)
Pomanda
Pomede (Sambia)
Pomeus (Olsztynek, Dobre Miasto, Łukta, Natangia)
Pomere (Lidzbark Warmiński, Karpowo)
Pomecze (Sambia, Nadrowia)
Pomyne (Welawa)
Pomyre (Lidzbark Warmiński, Morany, Elbląg)
Pomusel (Burdajny)
Ponatho (Sambia)
Ponditho (Rodzina z okolic Tapiawy, Huntenau)
Poplauwe (Laukischken/Saranskoje)
Posinxe (Sambia, Nadrowia, Kaymen/Zariecze)
Possel (Sambia)
Possipe (Sambia, Natangia)
Potare (Pruska Iława, Bałga)
Powseyl (Wystruć)
Poczky (Kiersity)
Powseyl (Nadrowia)
Powyde (Sambia, Pasłęk/Pruska Holandia, Pogezania)
Powilte (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Powirsin (Schalwe/Fruktuwoje?)
Powirte (Sambia)
Powiste (Sambia)
Pradrue (Sambia)
Pragrinthe (Sambia)
Prayke (Schalwe/Fruktuwoje?, Pokarmin)
Praymyde (Sambia)
Pramoyk (Natangia)
Preybile (Wystruć)
Preybist (Przezmark, Niemoje)
Preybuth (Prabuty, Sambia, Reszel, Niemoje – witing, Elbląg, Lidzbark Warmiński)
Preydar (Welawa, Gierdawy, Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Preydesse (Sambia)
Preydowe (Olsztyn
Preydus (Warmia, Braniewo, Karpowo, Przezmark, Wohnsdorf/Kurortnoje, Sambia)
Preygil (Kiersity)
Preykint (Sambia)
Preylam (Pruska Iława)
Preymox (Domnowo, Sambia, Wystruć, Zybork/Jeziorany, Pruska Iława, Tolkmicko, Dobre Miasto, Burdajny)
Preymot (Bałga)
Preypaus (Welawa, Natangia)
Preystalks (Natangia, Sambia)
Preyter (Sambia)
Preytore (Sambia, Bartoszyce)
Preyture (Olsztyn)
Preywain (Sambia)
Preyweis (Przezmark, Elbląg, Szczytno, Sambia)
Preiwil (Karpowo, Pasłęk/Pruska Holandia)
Preywis (Burdajny, Przezmark, Kiersity, Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?, Karpowo, Gierdawy)
Preywoy (Rastembork/Kętrzyn)
Preywor (Sambia)
Premede (Sambia)
Preroch (ojciec Prusinki, którą poślubił Swiętopełk)
Prestalyge (Sambia)
Prestowille (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Prewayste (Huntenau)
Prewilte (Sambia, Lidzbark Warmiński, Olsztyn)
Prietunx (Dobre Miasto)
Prislamps (Kiersity)
Prystan (Sambia)
Prothenne (Karpowo)
Pugulme (Schalwe/Fruktuwoje?)
Pvndico (Melzak/Pieniężno)
Punkel (Schalwe/Fruktuwoje?)
Pvnse
Pupse

R

Rabil (Natangia)
Radwen
Rage (Schalwe/Fruktuwoje?)
Raymoth (Sambia)
Raynicke (Sambia)
Raytwille (Sambia)
Racole (rodzina z Tapiawy)
Ramboth (Sambia, Sztum)
Ramico (Sambia, Gierdawy)
Ramotis (Reszel, Łukta, Karpowo, Burdajny, Wohnsdorf/Kurortnoje, Kiersity, Morany, Karpowo, Natangia, Tczew – Ramota von Stojslav)
Rapote (Ostróda, Bisztynek, Knauten/Prudki)
Raudicke
Rawkete (Sambia)
Rawkot (Sambia)
Raxite (Mulverstedt - Niemcy)
Redaut (Sambia)
Redethin (Pasłęk/Pruska Holandia)
Rediko (Burdajny)
Redywan (Sambia)
Rege (Sambia, Domnowo, Burdajny, Schalwe/Fruktuwoje?)
Regene (Laukischken/Saranskoje)
Regil (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Regune (Sambia, Melzak/Pieniężno)
Regutte (Nadrowia)
Reyniko (Huntenau, Sambia, Nadrowia, Bałga, Miłakowo)
Reynoth (Sambia)
Reitauwe (Tapiawa)
Reythe (Woryny)
Rexa (Pokarmin)
Reynbotte (Sambia)
Remune (Tapiawa, Miłakowo, Kiersity)
Rendalia (rodzina z Natangii)
Retawe (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Frydląd, Przezmark, Bartoszyce)
Rymbele (Schalwe/Fruktuwoje?)
Rymdeyke (Schalwe/Fruktuwoje?)
Rympe (Krzyżbork)
Ringel (Sambia)
Rittange (Domnowo)
Rytawte (Sambia, Gierdawy)
Ritthaw (Pasłęk/Pruska Holandia, Braniewo, Burdajny, Lidzbark Warmiński)
Ritil
Robe (Warmia)
Robutte (Sambia)
Rodele (Lidzbark Warmiński)
Rodewille (Gierdawy)
Rodin (Sambia)
Roykeniko (Huntenau)
Royte (Reszel, Pokarmin)
Rochstin (Schalwe/Fruktuwoje?)
Role
Roleke (Pokarmin)
Romeyke (Sambia, Natangia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Ronsyte (Welawa)
Rossegaude (im. Jekel) (Karpowo)
Rosyn (im. Clauko) (Bartoszyce)
Roszghyn (Sambia, Natangia)
Rudayko (Sambia)
Rudde (Sambia)
Rudow (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Rvliko (Sambia, Welawa)
Rumbith (Kanuten/Prudki)
Runate (Sambia)
Runkym (Sambia)
Ruppe (Gierdawy)
Russylo (Pasłęk/Pruska Holandia)
Rust (Laukischken/Saranskoje, Schalwe/Fruktuwoje?)
Rusteyko (Pruska Iława)
Ruthenne (Wystruć)
Rutil
Rucze (Sambia)

S

Sabange (Sztum)
Sabine (Natangia, Orneta)
Sabot/Selote (Sambia)
Sabune (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Sade (Laukischken/Saranskoje, Bałga)
Sadeluke (Pokarmin)
Sadune (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sayboth (zwierzchnik poborcy z Sambii)
Sayde (Sambia)
Saidenne (Przezmark)
(S)Zaydicke (Krzyżbork)
Saymon (Tapiawa)
Sayons (Miłakowo)
Saxthvne (Morany)
Salanx (Tapiawa)
Sale (Sambia)
Saleyde (Knauten/Prudki, Ryn, Schalwe/Fruktuwoje?, Natangia, Pruska Iława, Woryny, Niemoje)
Salicke (Tapiawa)
Saluke (Sambia, Gierdawy, Przezmark, Woryny, Natangia, Pasłęk/Pruska Holandia)
Salukim (Sambia)
Salucine (Welawa, Sambia)
Samayte (Wystruć)
Samane (Sambia)
Samanye (Sambia)
Sabange (Welawa, Olsztyn, Sztum, Sambia)
Sambarte (Sambia)
Sambe (Braniewo, Woryny)
Sambil (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sambym (Karpowo)
Sambit (Karpowo)
Sabot (Pruska Iława)
Sambur (Gierdawy, Rastembork/Kętrzyn, Sambia)
Samburine (Welawa)
Same (Gierdawy, Burdajny, Niemoje, Ostróda)
Samides (Melzak/Pieniężno)
Samicke (Sambia)
Samils (Braniewo, Przezmark – pomezański nobil, Sambia, Bartoszyce, Cynty, Fiszewo, Kiersity, Niemoje, Zatoka Fryska/Zalew Wiślany)
Samion (Miłakowo)
Samox (Pruska Iława, Niemoje)
Sampalte (Warmia, Pasłęk/Pruska Holandia, Braniewo)
Sampils (Pomezania)
Sanarie (Sambia)
Sandam (Sambia, Labiawa)
Sandax (Sambia)
Sandar (Braniewo, Gierdawy, Labiawa, Lidzbark Warmiński, Schalwe/Fruktuwoje?, Sambia, Woryny)
Sande (Dobre Miasto, Przezmark, Sambia)
Sandelobs (Natangia)
Sandike (Sambia)
Sandinge (Sambia)
Sandow (Lidzbark Warmiński)
Sanducke (Sambia)
Sandunis (Woryny)
Saneythe (Sambia)
Sangal (Sambia, Kiersity, Fiszewo)
Sangawde (Sztum, Kiersity)
Sangaus (Rastembork/Kętrzyn, Gierdawy, Sambia, Elbląg, Miłakowo, Burdajny, Kiersity, Sztum, Lidzbark Warmiński)
Sangawisse (Dobre Miasto)
Sange
Sangede (Olsztyn, Niemoje, Karpowo, Gierdawy, Sambia)
Sangelaw (Miłakowo)
Sangele (Reszel)
Sangite (Sambia)
Sanglande (Sambia, Welawa, Wystruć, Wohnsdorf/Kurortnoje, Domnowo, Bartoszyce, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Reszel)
Sanglavbe (Gierdawy, Wystruć)
Sanglawe (Wohnsdorf/Kurortnoje, Olsztyn, Niemoje, Kiersity)
Sanglinde (Domnowo, Bartoszyce, Knauten/Prudki)
Sanglobe (Reszel, Lidzbark Warmiński, Wystruć, Domnowo, Pasłęk/Pruska Holandia, Wartembork/Barczewo, Kiersity, Miłakowo, Burdajny, Przezmark, Warmia)
Sanglon (Morąg)
Sangon (Karpowo, Schalwe/Fruktuwoje?)
Sangote (Sambia)
Sangro
Sangunde (Niemoje)
Sanymte (Sambia, Kiersity)
Sanyome (Dobre Miasto)
Sanke (Tapiawa, Sambia)
Sankeicz (Krzyżbork, Domnowo, Sambia, Huntenau)
Sankete (Sambia, Łukta, Niemoje)
Sankite (Sambia, Tapiawa, Niemoje)
Sanxe (Sambia)
Sanxtune (Welawa, Morany)
Sanna (Kiszpork/Dzierzgoń)
Sansanx (Sambia, Olsztyn)
Sannipcz (Sambia)
Santhaps (Dobre Miasto, Pasłęk/Pruska Holandia, Lidzbark Warmiński, Niemoje, Bartoszyce, Olsztyn, witing ze Sztumu, Łukta, Reszel)
Santar (Sambia)
Santaucz (Wohnsdorf/Kurortnoje, Sambia)
Santeix (Frydląd, Knauten/Prudki)
Santil (Wartembork/Barczewo, Niemoje, Morany)
Santyrmes (Elbląg, Burdajny, Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Kiersity, Reszel, Zybork/Jeziorany, Niemoje, Domnowo, Gniew)
Santke (Olsztyn)
Santhon (Sambia)
Santrux (Welawa, Schalwe/Fruktuwoje?)
Santune (Orneta, Sambia)
Santunge (Sambia, Rastembork/Kętrzyn, Pruska Iława, Kiersity, Olsztyn, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Sanwers (Natangia)
Sapelle (Sambia)
Sapke (Sambia)
Sappran (Sambia)
Sarecka (Skalowia)
Sarginus (Pomezania)
Sarybod (Sztum)
Sarchz (Górowychy k. Prabut)
Sarticke (Sambia)
Sartune (Sambia)
Sarotte (Woryny)
Sassin (Sasinia, Melzak/Pieniężno)
Satynk (Dobre Miasto)
Sawdotte (Schalwe/Fruktuwoje?)
Saudrawe (Sambia)
Sawgute (Schalwe/Fruktuwoje?, Pruska Iława, Sambia)
Sawkete
Saukil
Sawkor (Sambia)
Savkul (Pruska Iława)
Sause (Rastembork/Kętrzyn)
Sawarycke (Lidzbark Warmiński, Ostróda)
Sawetre (Sambia)
Sawirte (Sambia)
Zeadel (Prus mieszkający przy klasztorze w Pelpinie)
Sebegaude (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sebrow (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sedeithe
Segelik (Woryny, Lidzbark Warmiński)
Seydike (Morąg)
Seytvne (Przezmark)
Selune (Niemoje)
Seme (Gierdawy)
Semeke (Tapiawa)
Sengo (Sambia)
Senicke (Sambia)
Sennewat (Sambia)
Sentike (Sambia)
Seryothe (Schalwe/Fruktuwoje?)
Serpo (Sambia)
Serucke (Sambia)
Serune (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa, Cynty, Niemoje, Kiersity, Przezmark, Sambia)
Syaute (Karpowo)
Sydder (Pobeten/Romanowo)
Syge (Ż) (Lidzbark Warmiński, Natangia)
Sylige (Lidzbark Warmiński)
Symanne (Sambia)
Symeke (Pasłęk/Pruska Holandia, Niemoje, Burdajny)
Symile (Sambia)
Symmicz (Sambia)
Symunt (Sambia)
Symschoni (Niemoje)
Singe (Miłakowo)
Singor (Sambia)
Synnote (Sambia)
Synnow (Welawa)
Synsuthe (Bartoszyce, Olsztyn)
Sintese (Zybork/Jeziorany)
Syntirme (Gierdawy)
Syntke (Sztum)
Sinxe (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Sipayne (rodzina z Sambii)
Sype (Gierdawy)
Sirenes (Pomezania)
Sirgaude (Niemoje)
Sirgite (Sambia)
Sirotte (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sirstote (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sirwille (Kanuten/Prudki)
Scabeike (Pasłęk/Pruska Holandia, Niemoje, Burdajny)
Schabuns (Pomezania)
Schadeus (Olsztyn)
Schabyn (Sambia)
Schaywoth (Olsztyn, Karpowo)
Schacune (Welawa, Elbląg)
Schamdo (rycerz z Bartów)
Schandarre (Welawa)
Scandim (Welawa)
Scandio (Sambia)
Schantele (Niemoje)
Scantitho (Dobre Miasto)
Schardenne
Schardime (Lidzbark Warmiński)
Schardocz (Sambia)
Scardvne (Sambia)
Scharduthe (Sambia)
Scatune (Sambia)
Skawdegede (Elbląg)
Schandel (Braniewo)
Schawdel (Braniewo)
Skawdenne (Welawa)
Skawdune (Sambia)
Skedilge (Morany)
Schelde (Reszel)
Skendix (Sambia)
Schipil (Przezmark)
Schirgal (Pruska Iława)
Schiris (Tapiawa)
Sclawdoth (Sambia)
Sclode/Sclodo/Schlodo (Gierdawy, Sambia, Lidzbark Warmiński, Olsztyn, Krzyżbork)
Sclodie (Morąg, Niemoje, Morany, Kiersity)
Schlodit (Dobre Miasto)
Scober (Pokarmin)
Scodayko (Woryny)
Scode (Prus znad Drwęcy)
Scodete (Labiawa)
Skodio (Niemoje)
Scolaris (Pokarmin)
Skolym (Pasłęk/Pruska Holandia, Niemoje)
Scholin (Bisztynek)
Scholmis
Serande (Sambia)
Skrytte (Sambia)
Seroyte (Sambia, Braniewo, Welawa, Morąg)
Schroytines (Zybork/Jeziorany)
Scude (Lidzbark Warmiński, Niemoje)
Scudeyke
Scudenne (Przezmark, Sambia)
Scudete (Burdajny)
Schudike (Warmia)
Scudilie (Fiszewo)
Scudir (Niemoje)
Scultenne (Sambia)
Schumme (Warmia, Gaydow)
Skumpke (Sztum)
Schundens (Pasłęk/Pruska Holandia)
Scundete (Burdajny)
Scurbete (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Laukischken/Saranskoje)
Scurbin (Sambia)
Schurdeyke (Tapiawa)
Scurdenne (Bałga, Cynty, Rastembork/Kętrzyn, Schalwe/Fruktuwoje?)
Scucze (Gaydow, witing z Sambii)
Skwabe (Laukischken/Saranskoje, Gierdawy)
Sqwole (Krzemity)
Slabeyke (Miłakowo, Domnowo)
Slawote (Pogezania, Sambia)
Sleyke (Sambia)
Slobin (Bartoszyce, Sambia)
Sloyde (Miłakowo, Sambia)
Smaleg (Schalwe/Fruktuwoje?, Tapiawa, Sambia)
Smyge (Melzak/Pieniężno)
Smoyde (Miłakowo)
Smoydro (Miłakowo)
Snaydape (Olsztyn)
Snyke (Karpowo)
Snyme (Sambia)
Snypste (Schalwe/Fruktuwoje?)
Snutene (Sambia)
Zobin (Bałga)
Sodeko (Sątoczno)
Soke (Reszel, Labiawa)
Sokor (Sambia)
Soporine
Sorimpte (Sambia)
Sormest (Olsztyn)
Sorpe (Sambia)
Sorthosch (Schalwe/Fruktuwoje?)
Sowide (Reszel)
Sowist (Reszel)
Spayde (Sambia)
Spayrote (Lidzbark Warmiński, Orneta, Sambia, Pruska Iława, Bartoszyce, Natangia)
Spande (Sambia, Przezmark, Morany, Pasłęk/Pruska Holandia)
Spandenne
Spandio (Woryny)
Spandothe (Sambia, Bartoszyce, Kiersity, Miłakowo, Morany, Przezmark)
Spandutthe (Morany)
Sparke (Sambia)
Spawdenne (Sambia, Natangia)
Spygel (Schalwe/Fruktuwoje?)
Spitczynt (Sambia, Natangia)
Spogenne (Przezmark, Niemoje, Kiersity)
Sprot (Sambia)
Sprude (Olsztyn)
Spuduh (Schalwe/Fruktuwoje?)
Spulgenne (Schalwe/Fruktuwoje?)
Spurge (Pokarmin)
Spurtynyn (gospodarz z Sambii)
Staboyte (Gierdawy)
Stagote (Sambia)
Stagutte (Sambia)
Stalge (Pasłęk/Pruska Holandia)
Stalgone (Bisztynek)
Stalgune (Burdajny, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Stallie (Niemoje, Sambia)
Stange (Górowychy k. Prabut, brat Sarchza i Algaude – dawny powiat suski)
Stanike (Szczytno, Domnowo, Miłakowo, Przezmark, Prabuty, Karpowo)
Stankoyte (Miłakowo)
Stanno (Miłakowo, Kiszpork/Dzierzgoń)
Stannow (Dobre Miasto, Frydląd, Natangia)
Stante (Natangia, Ziemia Chełmińska)
Stantele (Sambia)
Stantiko (Sambia, Lidzbark Warmiński, Natangia, Pokarmin)
Stanuo (Bartoszyce)
Stapone (Natangia, Sambia, Cynty, Wartembork/Barczewo)
Staske (Witing z Malborka (żuław malborskich), Schalwe/Fruktuwoje?)
Stavwe (Kiersity)
Stawelle (Sambia)
Steanne (Schalwe/Fruktuwoje?)
Stegenne (Schalwe/Fruktuwoje?)
Steynam (Dobre Miasto)
Stheyne (Sambia)
Steynebuth (Gierdawy)
Steynegaude (Sambia, Labiawa)
Steynicke (Sambia)
Steynow
Stenam (Sambia, Braniewo, Frydląd)
Stenawte (Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Wartembork/Barczewo)
Stenebuth (Wohnsdorf/Kurortnoje, Bartoszyce, Huntenau, Frydląd)
Stenegaude (Sambia, Labiawa)
Steneyko (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Gierdawy)
Stenenis (Pasłęk/Pruska Holandia, Olsztyn)
Stenyco (Gierdawy, Sambia, Welawa, Schalwe/Fruktuwoje?)
Stenilge (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Stenym (Niemoje)
Stenynis
Stenyo (Przezmark, Kiersity, Niemoje, Morany, Pomezania)
Stignote (Sambia)
Stigots (Melzak/Pienięzno)
Stickerite (Sambia)
Stylige (Sambia)
Stynawte (Reszel)
Stinegota (Skalowia)
Stintele (Sambia, Labiawa, Reszel, Frydląd)
Stintil (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Niemoje, Gierdawy)
Stypper (Schalwe/Fruktuwoje?)
Stirnis (Dobre Miasto)
Stonem (Pasłęk/Pruska Holandia)
Storc (Pasłęk/Pruska Holandia)
Stradune (Sambia)
Strambote (Sambia)
Straude (Braniewo)
Strodicke (Sambia)
Stroppe (Sambia)
Stuype (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Stupynne (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Stusio (Gierdawy)
Sude (Bart)
Sudeke (Kiersity)
Sudenne (Wystruć – zwierzchnik poborcy)
Sudir (Sambia)
Sugenyn (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Succule (Olsztyn)
Sule (Sambia)
Sulente (Bałga)
Sulutolene (Karpowo)
Sume (Tapiawa)
Sundith (Wohnsdorf/Kurortnoje, Gierdawy)
Surbancz (Schalwe/Fruktuwoje?)
Surbvne (Niemoje)
Surday (Sambia)
Surdeike (Schalwe/Fruktuwoje?)
Surdeta (Schalwe/Fruktuwoje?)
Surdocz (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Surgacz (Sambia)
Surgaute
Surgedde (Olsztyn, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Surgenne (Schalwe/Fruktuwoje?)
Surynis (terra Wewe)
Surkant (Wystruć)
Surmanne (Sambia)
Surmynne (Węgobork/Węgorzewo)
Surreide (Sambia)
Surstoy (Pomezania)
Surteyke (Sambia)
Surtel (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Surtewe (Lidzbark Warmiński)
Surtix (Sambia, Warmia, Cynty, Lubawa, Gierdawy, Przezmark, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Survabuno (Lubawa)
Surwange (pole Kelmelauken)
Surwille (Pokarmin, Kiersity)
Susange (Braniewo)
Suse (Zybork/Jeziorany, Karpowo, Kiersity, Susz?)
Svsemethe (Kiersity)
Susenne (Gierdawy)
Susit (Reszel)
Suste (Ż?) (Niemoje)
Sute (Reszel)
Suxe (Sambia)
Swadeke
Swaydarx (Sambia)
Swaygaude (Witing z Sambii)
Swaygedde (Sambia, Nadrowia, Morąg)
Swaykete (Sambia)
Swayman (Sambia)
Swaymuzil (Niemoje, Sztum)
Swayprot (Sambia, Łukta, Niemoje, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Swayune (Sambia)
Swalgas (Sambia)
Swalge (Gierdawy)
Swalgenne (Sambia, Welawa, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Swarge (Sambia)
Swegaude (Sambia)
Sweyce (Sambia)
Swencke (Fiszewo)
Swentike (Sambia, Nidzica)
Swertene (Sambia)
Swilge (Sambia)
Swilgenne (Sambia)
Swille (Olsztynek, Knauten/Prudki)
Zwymo (Sambia)
Swynke (Gierdawy, Melzak/Pieniężno)
Swirgaude (Braniewo)
Swirple (Welawa)
Swisdeta (Schalwe/Fruktuwoje?)
Switthe (Sambia)
Swodenne (Sambia)
Swogyn (Sambia)
Szinte (Orneta)

T

Taga (Cynty)
Tayko (Wohnsdorf/Kurortnoje, Tapiawa)
Tayne (Sambia, Morany, Huntenau, Schalwe/Fruktuwoje?)
Taysot (Lidzbark Warmiński, Reszel, Sambia)
Talaw (Sambia)
Talemyn (Schalwe/Fruktuwoje?, Sambia)
Talonite (Błedny zapis? – Saloniten?)
Talpite (Błędny zapis? – Talpotiten?)
Tamppryn (Bartoszyce)
Thaneth (Pasłęk/Pruska Holandia)
Tange (Wohnsdorf/Kurortnoje, Schalwe/Fruktuwoje?)
Tappritz (Woryny, Sambia)
Tarke (Sambia)
Taroth (Schalwe/Fruktuwoje?)
Tarpio (Pasłęk/Pruska Holandia, Braniewo, Burdajny, Miłakowo)
Tartyl (Sambia)
Tasio (Cynty)
Tawdot (Nadrowia)
Thawte (Sambia)
Tawtegal (Sambia)
Tautemille (Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa)
Tautenarwe (Sambia)
Tautenne (Tapiawa, Karpowo)
Tautewille (Pasłęk/Pruska Holandia, Dobre Miasto, Pomedien/Prużaly)
Tawtike (Sambia, Domnowo)
Taucze (Niemoje)
Tawikin
Teducke (Dobre Miasto)
Teesch (Wystruć)
Teykote (Welawa)
Teykune (Huntenau)
Theistico (Lidzbark Warmiński)
Temperbucz (Sambia, Rastembork/Kętrzyn)
Temprvne (Kiersity)
Tene (Sambia)
Tersile (Sambia)
Thessim (Kwidzyn, Morany, Braniewo, Kiersity, Fiszewo, Pomezania, Sztum)
Tewiko (Sambia)
Tidde (Sambia, Niemoje, Kiersity, Łukta)
Tydeico (Kiersity)
Tydenne (Sambia)
Tydico (Gierdawy, Sambia)
Thideric (Lidzbark Warmiński)
Tichant (Zybork/Jeziorany, Niemoje)
Tykenne (Niemoje)
Tickrike (Sambia)
Tickrit (Wohnsdorf/Kurortnoje, Sambia)
Thilkune (Wohnsdorf/Kurortnoje, Labiawa, Karpowo, Sambia)
Tyle (Niemoje, Schalwe/Fruktuwoje?)
Tilko (Sambia)
Tymme (Sambia, Lidzbark Warmiński, Reszel)
Thymeko (Elbląg)
Tynekynne (Wepyten/Natangia)
Tynge (Sambia)
Tingecz
Tyrune (Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa)
Tirsko (Welawa)
Tirsone (Łukta)
Tytelyn (Sambia)
Tloke (Pokarmin, Woryny)
Tlokote (Sambia)
Toaxe (Cynty)
Togel (Przezmark)
Tholaymes (Robuzy/Braniewo)
Tholayswage (Miłakowo)
Tole (Welawa, Miłakowo, Kiersity, Przezmark, Nidzica, Knauten/Prudki)
Toledraw (Niemoje, Dobre Miasto, Sambia)
Toleclaws (Sambia, Lidzbark Warmiński, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Tolk (Pokarmin, gospodarz z Sambii, Schalwe/Fruktuwoje?)
Tolusch (Kiersity)
Topir (Niemoje)
Thoram (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Welawa, Pasłęk/Pruska Holandia, Morąg, Kiersity, Przezmark, Dobre Miasto)
Torim (Sambia)
Tottelin (Natangia)
Towsotte
Trankot (Welawa, Morany)
Trankotim (Braniewo)
Trausde (Sambia)
Trawtenne (Schalwe/Fruktuwoje?)
Trenis (Gniew, Natangia, Olsztyn, Niemoje, Wartembork/Barczewo, dawny powiat suski/Susz, Kiersity)
Tride (Schalwe/Fruktuwoje?)
Trinde (Sambia)
Trinte (Dobre Miasto, Pasłęk/Pruska Holandia, Natangia, Orneta)
Trintele (Orneta, Sabia)
Trintint (Sambia)
Triske (Laukischken/Saranskoje, Tapiawa)
Trytcze (Sambia, Labiawa)
Trywe (Schalwe/Fruktuwoje?)
Troycke (Natangia)
Tropo (Sambia, Bartoszyce, Morąg)
Trude (Sambia)
Truditz (Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Truchno (Sambia)
Trumpis (Sambia, Braniewo, Kiersity, Warmia)
Trvnzch (Pomezania, Elbląg)
Trusde (Lidzbark Warmiński)
Tube (Karpowo)
Tubuke (Sambia)
Tucteyke (Olsztyn)
Tulabite (Lidzbark Warmiński)
Tule (Morąg, Olsztyn)
Tuledrauge (Dobre Miasto)
Tuledrawe (Warmia)
Tulegawde (Niemoje, Laukischken/Saranskoje)
Tulegedde (Sambia, Gierdawy, Welawa, Orneta, Wartembork/Barczewo, Pruska Iława)
Tulegerde (Warmia)
Tulegide (Natangia)
Tulekand (Schalwe/Fruktuwoje?)
Tulekinste (Sambia)
Tulekynte (Chruściele, Wargen-Kotelnikowo)
Tuleclaws (Rastembork/Kętrzyn)
Tulekoyte (Olsztyn, Kwidzyn, Bartoszyce, Przezmark, Laukischken/Saranskoje, Morany, Sambia, Frydląd, dawny powiat suski - Trumiejki (jako Tulkoite)
Tulemavde (Sambia)
Tulemvse (Niemoje)
Tulesway (Sambia)
Tuleswayde (Długobór)
Tuletarp (Sambia)
Tulewirde (Natangia, Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Tulgedam (Sambia)
Tulicke (Sambia, Welawa, Niemoje, Starogard Gdański, Wohnsdorf/Kurortnoje, Miłakowo)
Tulizede (Morąg)
Tulne (Natangia, Woryny, Niemoje, Sztum, Wartembork/Barczewo, Burdajny, Gierdawy, Pasłęk/Pruska Holandia, Warmia, Cynty, Krzyżbork, Łukta, Dobre Miasto, Elbląg, Olsztyn, Wohnsdorf/Kurortnoje, Wystruć/terra Wewe)
Tulnege (Wohnsdorf/Kurortnoje, Nadrowia, Reszel, Burdajny, Gierdawy, Knauten/Prudki, Krzyżbork)
Tulnegecz (Zybork/Jeziorany)
Tulnico (Woryny, Natangia, Reszel, Zybork/Jeziorany, Sambia, Bartoszyce, Niemoje, Pokarmin, Łukta, Olsztyn, Kiersity, Sztum, Warmia, Morany, Pruska Iława)
Tultungis (Lidzbark Warmiński)
Tulustint (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Tune (Kiersity, Morany, Sambia, Schalwe/Fruktuwoje?)
Tungabut (Gierdawy, Lidzbark Warmiński, Szczytno, Ryn, Sambia)
Tunge (Natangia, Sambia, Orneta, Reszel, Przezmark, Kiersity)
Tungemers (Elbląg, Gierdawy, Łukta, Karpowo)
Tungete (Sambia)
Tungis (Niemoje)
Tungone (Bartoszyce, Niemoje, Sambia)
Tungote (Lidzbark Warmiński, Gierdawy, Pogezania)
Tuniko (Karpowo)
Tuscote (Sambia, Bartoszyce)
Tussinus (Pomezania)
Tustix (Sambia)
Tustim (Morany, Sambia, Huntenau, Lidzbark Warmiński, Krzyżbork)
Tustyn (Sambia, Braniewo, Reszel, Cynty)
Tustyr (Gierdawy, Olsztyn, Miłakowo, Zybork/Jeziorany, Dobre Miasto, Kiersity, Barcja, Morany, Pasłęk/Pruska Holandia)
Thucz (Kiersity, Sambia)
Twanxthe (Barcja)
Twerke (Sambia)
Twirbucz (Sambia, Pokarmin)
Twyrget (Schalwe/Fruktuwoje?)
Twirgil (Schalwe/Fruktuwoje?)
Tworine (Domnowo, Dobre Miasto)

CZ

Czeducke/Teducke (Kiersity)
Czandune (Karpowo)
Czike (Przezmark)

U

Ubage (Sambia)
Ugide (Sambia)
Urbete (Karpowo)

V

Vtil (Tapiawa)

W

Wadacz (Sambia)
Waddune (Sambia, Labiawa)
Wadel (Karpowo, Bartoszyce)
Wadicke (Pruska Iława)
Vagala (Pomorze/Oliwa – adnotacja dotyczyła sporu z klasztorem w Oliwie)
Wagant (Mingajny)
Wage (Sambia)
Waidenne (Schalwe/Fruktuwoje?, Sambia)
Waydico (Gierdawy)
Waydil (Karpowo, Gierdawy
Waydote (Sambia)
Waygail (Waldau/Nizowje)
Wayge (Sambia)
Wayjede (Wohnsdorf/Kurortnoje, Gierdawy, Knauten/Prudki, Królewiec, Nadrowia, Tapiawa, Pasłęk/Pruska Holandia, Rastembork/Kętrzyn)
Waykeln (Wohnsdorf/Kurortnoje, Nadrowia)
Waykicke (Tapiawa, Przezmark, Wystruć)
Waykil (Wohnsdorf/Kurortnoje, Knauten/Prudki, Pruska Iława, Welawa, Wystruć)
Waikinne (Komornictwo Kaimen – Sambia?)
Waykitte (Nadrowia)
Waykusche (Karpowo, Sambia)
Waykutte (Welawa)
Waymar (Sambia)
Waynax (Przezmark)
Wayne (Niemoje)
Waynebutz (Woryny, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Waynegede (Schalwe/Fruktuwoje?)
Waynicke (Sambia, Pokarmin, Zybork/Jeziorany)
Waynyoth (Schalwe/Fruktuwoje?)
Waynothe (Tapiawa, Schalwe/Fruktuwoje?)
Waynuck (Pasłęk/Pruska Holandia)
Waysebuth (Wohnsdorf/Kurortnoje, Ostróda)
Waysegaw (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Waysete (Łukta, Burdajny, Karpowo, Morany)
Waysil (Tapiawa, Pruska Iława, palatyn z Tczewa, Lidzbark Warmiński, Malbork/Żuławy, Ostróda, Niemoje)
Waysilla (Kiersity)
Waysim (Niemoje, Miłakowo)
Waysnar (Domnowo, Burdajny, Pruska Iława, Łukta, Gierdawy, Woryny)
Waysnotte (Burdajny)
Waystauthe (Schalwe/Fruktuwoje?, Labiawa)
Waystotz (Kiersity)
Waistul (Kiersity, Burdajny)
Waystud (Pruska Iława)
Waysvne (Niemoje)
Waysuthe (Sambia, Gierdawy, Laukischken/Saranskoje, Wohnsdorf/Kurortnoje, Tapiawa)
Waytil (Morąg, Labiawa)
Waytyn (Pasłęk/Pruska Holandia, Przezmark)
Wajutte (Sambia)
Wacker (Sambia)
Waxedis (Sambia)
Waxis (Sambia)
Waldeo (Sambia)
Walgenne (Sambia, Wystruć)
Walgune (Sambia, Labiawa)
Waliam (Pasłęk/Pruska Holandia)
Walim (Niemoje)
Wallyon (Fiszewo)
Waliot (Przezmark, Reszel)
Walithe (Ostróda)
Wanalge (Pasłęk/Pruska Holandia)
Wande (Kiersity)
Wandre (Niemoje, Morany)
Wandrucke (Karpowo)
Wannoge (Ż) (Siostra Prusa Stanne)
Wapil (Waplewo k. Sztumu, Nidzica, Morany, Bartoszyce, Melzak/Pieniężno)
Wapse (Sambia)
Wargalle (Gierdawy, Przezmark, Kiersity)
Wargasse (Wartembork/Barczewo)
Wargatte (Woryny, Sambia, Kadyny)
Wargele (Sambia, Przezmark, Schalwe/Fruktuwoje?, Bartoszyce)
Wargewynne (Sambia)
Wargicke (Sambia, Huntenau)
Wargile (Woryny)
Warginne (Melzak/Pienięzno)
Wargitte (Sambia)
Wargoyte (Sambia)
Wargule (Sambia)
Warghuse (Zybork/Jeziorany, Welawa)
Wargute (Reszel, Natangia)
Wariko (Przezmark)
Warkutte (Sambia)
Warnike (Krzyżbork, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Warpoda
Warpote (Ragneta)
Warpune (Natangia, Sambia, Knauten/Prudki, Lidzbark Warmiński, Morąg, Przezmark, Sztum, Bartoszyce, Grodziec k. Prabut)
Warputte (Schalwe/Fruktuwoje?)
Warske (Pruska Iława, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Warstenne (Niemoje)
Warstune (Welawa)
Wartwille (Sambia)
Webre (Labiawa)
Wejdemunt (Schalwe/Fruktuwoje)
Weytsucz (Lidzbark Warmiński)
Weeke (Sambia)
Wele (Welawa)
Welot (Sambia)
Weltyn (Gierdawy)
Welucke (Natangia)
Welune (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Kiersity, Przezmark, Woryny, Prus z diecezji pomezańskiej, Dobre Miasto, Knauten/Prudki, Olsztyn)
Weniko (Sambia)
Wessele (Wystruć)
Wesselinne (Braniewo)
Wessemans (Reszel)
Wesudyn (Pokarmin)
Wetschis (Tapiawa)
Wydawthe (Kiersity)
Wydeke (Burdajny, Melzak/Pieniężno)
Wydeman (Schalwe/Fruktuwoje)
Wydenne (Kiersity, Przezmark, Morany)
Widete (Sambia)
Wydothe (Rodzina z Tapiawy)
Wygail (Wargen/Kotelnikowo)
Wigel (Łukta, Morąg)
Wygloys (Sztum, Bałga, Bartoszyce)
Wicelle (Ż) (Dobre Miasto)
Wixdete (Braniewo)
Wilind (Przezmark)
Wilke (Burdajny, Zybork/Jeziorany)
Wilkyn (Labiawa)
Wilkune (Dobre Miasto)
Willam (Reszel)
Willemunt (Sambia)
Willico (Burdajny, Schalwe/Fruktuwoje)
Williot (Niemoje, Morany)
Willune (Sambia, Zybork/Jeziorany, Orneta, Szczytno, Wartembork/Barczewo, Rogóźno k. Grudziądza)
Willusch (Burdajny)
Wiltam (Karpowo, Morany)
Wiltaute (Miłakowo, Olsztynek)
Wiltico (Sambia)
Wiltut (Karpowo, Morany)
Wylutte (Nadrowia)
Winczko (Przezmark)
Wyndiko (Niemoje, Karpowo, Bartoszyce, Pruska Iława, Olsztyn, Olsztynek, Henrischdorf/Rownoje, Welawa)
Windil (Lidzbark Warmiński)
Windio (Sambia)
Winico (Dobre Miasto)
Wynote (Welawa)
Wintils (Pruska Iława, Nadrowia, Schalwe/Fruktuwoje, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Wirdeyke (Schalwe/Fruktuwoje)
Wirybuth (Welawa)
Wirigaude (Wohnsdorf/Kurortnoje, Sambia)
Wyriko (Przezmark, Kiersity)
Wirkand (Schalwe/Fruktuwoje)
Wirkethe (Miłakowo)
Wirsemund (Schalwe/Fruktuwoje)
Wirsil (Labiawa)
Wirskin (Sambia)
Wirssneick (Schalwe/Fruktuwoje)
Wirsune (Karpowo)
Wyrssuthe (Schalwe/Fruktuwoje)
Wirtheil (Labiawa)
Wirtil (Sambia, Pogezania)
Wyrucke (Reszel)
Wysayne (Natangia)
Wysinse (Reszel)
Wyske (Warmia)
Wissabel (Dobre Miasto)
Wissageide (Wartembork/Barczewo)
Wissalge (Gierdawy)
Wissalute (Dobre Miasto, Morąg)
Wyssamir (Miłakowo, Elbląg, Gniew)
Wisse (Gierdawy)
Wissebar (Pokarmin, Labiawa, Cynty)
Wissebir (Bartoszyce
Wyssebit (Nadrowia, Sambia)
Wissebute (Sambia, Rastembork/Kętrzyn, Gierdawy)
Wissedar
Wissedarx (Sambia)
Wyssegayl (Schalwe/Fruktuwoje, Sambia)
Wissegar (Sambia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Natangia)
Wissegarbe (Sambia)
Wyssegaw (Wohnsdorf/Kurortnoje)
Wissegavde (Gierdawy, Pokarmin, Sambia, Natangia, Nadrowia, Niemoje)
Wissegede (Sabia, Wohnsdorf/Kurortnoje, Schalwe/Fruktuwoje, Bartoszyce, Niemoje, Sątoczno)
Wyssegeyde (Sambia)
Wissekant (Tapiawa, Welawa, Rastembork/Kętrzyn, Olsztyn, Sambia)
Wissekoyt (Huntenau)
Wysselny (Ostróda)
Wyssemanth (Sambia)
Wissemawde (Sambia, Labiawa, Welawa, Pruska Iława)
Wyssemoysel (Sambia)
Wissemusle (Sambia)
Wyssenor (Welawa, Nadrowia, Schalwe/Fruktuwoje)
Wissetrinte (Domnowo, Sambia)
Wissewille (Dobre Miasto, Morany)
Wissewit (Gierdawy)
Wissix (Sambia)
Witar (Sambia)
Witthe (Tolk z Łukty, Schalwe/Fruktuwoje)
Wiecze (Pasłęk/Pruska Holandia)
Wocislaw (wg. danych – Prus - Burdajny)
Wobenyn (Gierdawy)
Woginte (Miłakowo, Knauten/Prudki)
Woybeke (Fiszewo)
Woykune (Sambia)
Woymir (wg. danych – Prus - Pruska Iława)
Woysaige (Sambia)
Woyteke (Karpowo, Morany, Przezmark)
Woytite (Pasłęk/Pruska Holandia)
Woytschach (Woryny)
Wokelle (Szestno)
Wokelin (Tapiawa)
Woldemyr (Sambia)
Hans Wolo (autentyk! – odnotowany w 1419 r.) (Huntenau)
Wope (Lidzbark Warmiński, Krzyżbork, Domnowo, Huntenau)
Wopine (Zybork/Jeziorany, Niemoje, Burdajny, Kiersity, Morany, Łukta, Wohnsdorf/Kurortnoje)
Wopole (Dobre Miasto)
Wosil (Braniewo)
Wuymyns (Natangia, Woryny)
Wuntayke (Schalwe/Fruktuwoje)
Wuppine (Gierdawy)
Wurxeyn (Sambia)
Wursit (Sambia)
Wutter (Bartoszyce)
Wuxe (Tapiawa)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza